Poznaj zespół stojący za sukcesem Freelancera!

Dyrektorzy
 • Matt Barrie
  Czytaj więcej o Matcie

  Matt Barrie

  Dyrektor Generalny i Prezes BE (Hons I) BSc (Hons I) GDipAppFin MAppFin MSEE (Stanford) GAICD SEP FIEAust

  Matt Barrie jest wielokrotnie nagradzanym przedsiębiorcą w branży technologicznej, który na przestrzeni lat zebrał wiele prestiżowych nagród, oraz prezesem Freelancer.com, czyli największego na świecie rynku outsourcingu, który łączy ze sobą ponad 20 milionów profesjonalnych freelancerów z całego świata. Jego firma już dziesięciokrotnie otrzymała nagrody Webby Awards, przyznawane przez International Academy of Digital Arts & Sciences, które są uznawane za najwyższe możliwe do zdobycia wyróżnienia w internecie

  Freelancer.com przede wszystkim łączy małe firmy i osoby indywidualne z całego zachodniego świata z freelancerami z rozwijających się krajów, dostarczając możliwości przedsiębiorcom z obydwu stron globu. Od 2013 r. Freelancer Limited jest spółką notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z kapitalizacją giełdową wynoszącą ponad 1 miliard USD.

  Matt jest również właścicielem firmy Escrow.com, która jest światowym liderem w bezpiecznych płatnościach online, zabezpieczająca transakcje na ponad 2,7 miliarda USD.

  Matt był także profesorem na na Wydziale Inżynierii Informatycznej i Elektryki na Uniwersytecie w Sydney, gdzie przez 15 lat wykładał kryptografię, a, następnie, tworzenie technologi w oparciu venture capital. Jest współautorem ponad 20 wniosków patentowych w USA.

  Matt jest wyborowym mówcą, który był opisywany bądź miał okazję udzielać się na łamach różnych mediów, włączając w to: Bloomberg TV, TechCrunch, Summit Series, The New York Times, The Wall Street Journal, The Economist, SXSW, Tony Robbins, The Next Web, czy BRW.

  Wcześniej, Matt był założycielem i dyrektorem Sensory Networks Inc., firmy technologicznej zajmującej się dostarczaniem rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa, która została nabyta przez Intel Corporation w 2013 r.

  W 2006 r. otrzymał nagrodę State Pearcey za wkład w rozwój branży informatycznej i technologicznej. W 2010 r. został również nazwany Absolwentem Roku na Wydziale Inżynierii i Informatyki na Uniwersytecie w Sydney. W 2011 r. najbardziej prestiżowy magazyn biznesowy w Australii, BRW, mianował go Przedsiębiorcą Roku, a Ernst & Young przyznał mu tytuł Przedsiębiorcy Roku w branży technologicznej. W 2016 r. został mianowany Libertarianinem Roku przez Australian Libertarian Society (ALS).

  Zainteresowanych grafikiem jego prelekcji, prosimy o kontakt na speaker@freelancer.com.

  Czytaj więcej o Matcie
 • Darren Williams
  Czytaj więcej o Darrenie

  Darren Williams

  Dyrektor Niewykonawczy BSc (Hons I) PhD (Computer Science) MAICD

  Pod koniec 2015 r. Darren zmienił swoje stanowisko dyrektora wykonawczego ds. technologii, na którym odpowiadał za zarządzanie strategią firmy w kwestiach operacji i spraw technicznych, i piastuje teraz funkcję dyrektora niewykonawczego.

  Darren posiada spore doświadczenie w bezpieczeństwie komputerowym, sieciach, protokołach i oprogramowaniu. Zanim dołączył do Freelancera, Darren był współzałożycielem Sensory Networks, firmy zajmującej się dostarczaniem rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa komputerowego, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. technologii, a w późniejszym okresie dyrektora wykonawczego. Ponadto, Darren przez sporą część swojej kariery wykładał technologię informatyczną na Uniwersytecie w Sydney.

  Darren jest też autorem wielu artykułów, patentów i innych publikacji dotyczących bezpieczeństwa technologii, oprogramowania i sieci. Przemawiał też na wielu międzynarodowych konferencjach. Darren z wyróżnieniem ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku informatycznym, a następnie studia doktoranckie na Uniwersytecie w Sydney, specjalizując się w sieciach komputerowych.

  Czytaj więcej o Darrenie
 • Simon
  Czytaj więcej o Simonie

  Simon Clausen

  Dyrektor Niewykonawczy

  Simon jest inwestorem i fundatorem Freelancera. Simon posiada ponad 17 letnie doświadczenie w rozwoju technologii zarówno na terenie Australii jak i Stanów Zjednoczonych. Jego techniczna wiedza fachowa obejmuje biegłość w wielu językach oprogramowania komputerowego, zabezpieczeniach komputerowych i analizie ryzyka. Jest on też współautorem i twórcą wielu technologicznych patentów.

  Skupiając się na oprogramowaniu dopasowanym do klienta oraz technologii wykorzystującej Internet, które sam wymyślił, był on prezesem WinGuides, które później przekształciło się w PC Tools. Za czasów gdy Simon prawował władzę w PC Tools, firma prężnie się rozwijała - jej przychód przekroczył 100 milionów dolarów amerykańskich, a firma posiadała ponad 250 pracowników oraz biura w siedmiu państwach. PC Tools został przejęty przez Symantec Corporation (NASDAQ:SYMC) w październiku 2008 r., co było największym przejęciem w branży technologicznej w historii Australii w tych czasach. Po przejęciu, Simon został wiceprezesem w Symantec Corporation, jednak opuścił firmę w 2009 r., zakładając firmę inwestycyjną specjalizującą się w funduszach wysokiego ryzyka dla branży technologicznej, Startive Ventures. Obecnie, Startive nadal inwestuje w szereg odnoszących sukcesy na całym świecie start-upów, a Simon pełni rolę dyrektora oraz doradcy dla firm o zasięgu globalnym.

  Czytaj więcej o Simonie
Kadra Kierownicza
 • Neil Katz
  Czytaj więcej o Neilu

  Neil Katz

  Dyrektor ds. Finansów B Com (Hons) ACA / EPGC (Stanford)

  Neil Katz jest dyrektorem ds. finansów we Freelancerze i jest odpowiedzialny za finanse i administrację firmy. Odkąd dołączył do Freelancera w maju 2009 roku, Neil stał się integralną częścią kadry zarządczej oraz nieustannie dąży do zachowania dyscypliny finansowej i kontroli wewnętrznej całej organizacji.

  Neil posiada ponad 20 lat doświadczenia w finansach, księgowości i ogólnym zarządzaniu. Wielokrotnie piastował stanowiska dyrektora ds. finansów w wielu firmach technologicznych takich jak: IPscape, Threatmetrix, Sensory Networks czy Aptrix. Posiada również doświadczenie w prywatnych funduszach kapitałowych i kapitałach wysokiego ryzyka, pozyskiwaniu dotacji rządowych, restrukturyzacji korporacji i działalności handlowej. Neil zajmował się sprzedażą firmy Aptrix firmie IBM. Sprawując swoje poprzednie pozycje, Neil kierował działaniami finansowymi wspomagającymi rozwój i międzynarodową ekspansję tych firm. Ponadto, zajmował się również doradztwem biznesowym w obszarach strategii biznesowych i pozyskiwania kapitału dla start-upów z branży technologicznej.

  Zanim dołączył do branży technologicznej, Neil piastował wyższe, finansowe stanowiska w sektorach detalicznych i dystrybucyjnych, włączając w to pracę dla firmy Checkpoint Systems.

  Neil z wyróżnieniem ukończył zarządzanie finansami na poziomie studiów licencjackich na Uniwersytecie Kapsztadzkim w RPA oraz jest także członkiem Instytutu Dyplomowanych Księgowych (ICAA) w Australii.

  Czytaj więcej o Neilu
 • Christopher Koch
  Czytaj więcej o Christopherze

  Christopher Koch

  Zastępca Dyrektora ds. Finansów M.Fin (INSEAD) LLB (Hons I) B.Ec F. Fin GAICD

  Christopher Koch jest zastępcą dyrektora finansowego, specjalizującym się w fuzjach i przejęciach, strategiach korporacyjnych i pozyskiwaniu inwestorów. Dołączył do Freelancera w 2015 r.

  Zanim dołączył do Freelancera, spędził niemal dekadę w bankowości inwestycyjnej i handlowej, skupiając się na sektorze sektorze technologicznym i IT. Uwieńczeniem tego okresu był awans na pozycję dyrektora w Banku Inwestycyjnym UBS. Nie ulega wątpliwości, że posiada bogate doświadczenie w fuzjach i przejęciach, rynkach kapitałowych i konsorcjach emisyjnych.

  Handlował różnymi instrumentami finansowymi, których wartość przekraczała 35 mld USD, na między innymi Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ASX) i Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE). Inwestował w wiele spółek zlokalizowanych w Australii, Hong Kongu, Chinach, Tokio, Londynie, Europie czy Stanach Zjednoczonych.

  Christopher zdobył tytuł magistra z zakresu finansów na INSEAD (kampusy we Francji i Singapurze) oraz ukończył z wyróżnieniem ekonomię i prawo na Uniwersytecie w Adelaide. Jest członkiem Instytutu Usług Finansowych w Australazji (FINSIA) oraz Honorowym Członkiem Australijskiego Instytutu Dyrektorów (AICD).

  Kariera Christophera rozpoczęła się w rządzie, gdzie pracował dla odznaczonego Orderem Australii Jego Wysokości Szanownego Alexandra Downera podczas rządów Howarda.

  Czytaj więcej o Christopherze
 • Amir
  Czytaj więcej o Amirze

  Amir Massoudi

  Dyrektor ds. Wzrostu S.Eng, MSc (Computer Science)

  Amir Massoudi jest dyrektorem ds. rozwoju Freelancer.com, który zarządza zespołem ludzi nadzorujących całą działalność związaną z generowaniem przychodów, zarządzaniem produktem, analizą danych i obsługą klienta.

  Amir stoi na czele technicznej i multidyscyplinarnej drużyny, składającej się z analityków danych, inżynierów, matematyków, statystyków, fizyków i menedżerów produktu.

  Amir jest autorem wielu artykułów, patentów i innych publikacji dotyczących uczenia maszynowego, rozpoznawania obrazu, i analizy numerycznej. Amir ukończył studia magisterskie na kierunku informatycznym ze specjalizacją w uczeniu maszynowym i rozpoznawaniu obrazu na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Australii.

  Czytaj więcej o Amirze
 • Peter Phillips
  Czytaj więcej o Peterze

  Peter Phillips

  Wiceprezes ds. Inżynierii BSc (Hons I) PhD (Computer Science)

  Peter jest wiceprezesem ds. inżynierii we Freelancerze. Stoi na czele globalnego zespołu inżynierów oraz jest odpowiedzialny za ustalanie i realizowanie wszelkich strategi operacyjnych i technicznych w firmie.

  Peter posiada spore doświadczenie w inżynierii oprogramowania, infrastrukturach skalowalnych oraz zarządzaniu technologiami informatycznymi. Prowadził także kursy z zakresu informatyki i innych pokrewnych przedmiotów dla studentów pierwszego i drugiego stopnia na Uniwersytecie Jamesa Cooka.

  Peter jest autorem wielu artykułów, patentów i innych publikacji dotyczących eksploracji danych, projektowania algorytmów oraz inżynierii oprogramowania. Przemawiał też na wielu międzynarodowych konferencjach. Peter z wyróżnieniem ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku informatycznym, a następnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Jamesa Cooka, specjalizując się w eksploracji danych przestrzennych.

  Czytaj więcej o Peterze
 • Nicholas de Jong
  Przeczytaj więcej na temat Nicholasa

  Nicholas de Jong

  Wiceprezes do spraw Bezpieczeństwa i Operacji B.Eng UNSW

  Nicholas jest wiceprezesem Bezpieczeństwa i Operacji i ma obowiązki szefa bezpieczeństwa wśród firm z grupy Freelancer i rynków online. Dołączył do Freelancera w 2013 r.

  Nicholas ma ponad 15 lat doświadczenia w bezpieczeństwie informacji, stworzył i zarządzał firmami z dziedziny Bezpieczeństwa Informacyjnego, Usług Finansowych i Rynków online

  Wcześniejszy Szef Działu Informacji, Sieci Czuciowej (Palo Alto). Analityk bezpieczeństwa, bezpieczeństwa dla lokalizacji (Nowy York) i konsultant do spraw bezpieczeństwa, Kroll O'Gara (New York) i inni.

  Przeczytaj więcej na temat Nicholasa
 • Greg
  Czytaj więcej o Gregu

  Greg Robinson

  Wiceprezes ds. Zgodności ACI, SA Fin

  Greg Robinson jest wiceprezesem ds. zgodności Freelancer.com, gdzie nadzoruje ogólnym poziomem zgodności w firmie. To stanowisko czyni go odpowiedzialnym za rozwój i utrzymanie dobrego zarządzania oraz stosowanie programów w zakresie ryzyka, aby wspomóc rozwój biznesu.

  Zanim Greg przyłączył się do Freelancer.com, pracował w firmie PayPal jako dyrektor ds. programu zgodności i był członkiem zespołu wykonawczego, który wprowadził PayPal na rynek australijski w 2005 r. W latach 1998-2004 Greg pracował dla Colonial First State Investments Limited, jako dyrektor ds. zgodności, będąc odpowiedzialnym za wdrażanie i zarządzanie ramowych zasad zgodności. Wcześniej Greg piastował kierownicze stanowiska w firmie Perpetual Limited przez ponad 13 lat.

  Greg posiada odpowiednie doświadczenie jako ekspert do spraw zgodności i większość czasu w ciągu ostatnich 10 lat spędził zajmując się sprawami zgodności w środowisku internetowym. Greg jest starszym partnerem w Instytucie Usług Finansowych terytorium Australazji oraz doradcą prawnym australazjatyckiego Instytutu ds. Zgodności.

  Czytaj więcej o Gregu
 • Adam Byrnes
  Czytaj więcej o Adamie

  Adam Byrnes

  Starszy Dyrektor ds. Międzynarodowych BE (Electrical) (Hons I) / BSc (Adv) (Physics)

  Adam Byrnes jest odpowiedzialny za ekspansję firmy Freelancer na cały świat, a w szczególności na rynki nieanglojęzyczne, takie jak Azja, czy Ameryka Łacińska. Kieruje zespołami ludzi ds. PR-u, zarządzania treścią, marketingu i tłumaczeń. Odpowiada także za uruchomienie stron Freelancer na arenie międzynarodowej, włączając w to 40 regionalnych stron internetowych oraz 31 wersji językowych.

  Zanim dołączył do Freelancera, Adam pracował jako fizyk, zajmując się badaniami naukowymi na Uniwersytecie w Sydney w dziedzinie fotoniki. Podczas tego okresu był on współautorem wielu artykułów naukowych dla ważnych czasopism z dziedziny fizyki, a swoją pracę miał okazję przedstawić na konferencji CLEO w Kalifornii. Adam pracował również w zakresie technologii informatycznych w Macquarie Group i Aalborg Industries.

  Adam z wyróżnieniem ukończył elektrotechnikę i zaawansowaną fizykę na Uniwersytecie w Sydney. Studiował także w Santa Barbarze na Uniwersytecie Kalifornijskim.

  Czytaj więcej o Adamie
 • Sarah Tang
  Przeczytaj więcej na temat Sarah

  Sarah Tang

  Zarządzająca Światowymi Operacjami BComm (Honours) MA (International Business) MSc (Strategy)

  Sarah Tang jest odpowiedzialna za przedsięwzięcia na Freelancer.com na całym świecie. Zarządza różnymi rodzajami zespołów zajmujących się zarządzaniem produktem, wyszukiwaniem talentów i doświadczeniem użytkownika.

  Ma doświadczenie dzięki pracy jako konsultant strategiczny dla takich międzynarodowych firm jak CBRE, EA Games czy Ericsson. Dawała również wykłady ze strategii biznesowej i reklamy cyfrowej na Queen's University i Sydney University.

  Sarah jest stypendystką Canadian Millennium i członkiem Cansbridge. Ma podwójny tytuły magistra w Strategii i Międzynarodowym Biznesie z dwóch uniwersytetów: Queen's i Vienna University of Economics. Jej podyplomowe prace naukowe były na temat psychologii robienia zakupów online. Przeanalizowała jak odczytujące mimikę twarzy oprogramowanie może wykorzystać ludzką percepcję i być wykorzystywane do wywindowania ilości decyzji zakupowych na stronach eCommerce .

  Przeczytaj więcej na temat Sarah
 • sebastian
  Czytaj więcej o Sebastiánie

  Sebastián Siseles

  Dyrektor ds. Międzynarodowych JD (University of Buenos Aires) / MBA (University of Pittsburgh) / Marketing Diploma (FAECC, Argentina)

  Sebastián Siseles zajmuje się tworzeniem, wdrażaniem i koordynowaniem długoterminowych międzynarodowych strategii rozwojowych, kierując zespołem lokalnych dyrektorów i menedżerów na całym świecie. Jest on również bezpośrednio zaangażowany we wdrażanie serwisu na nowe, międzynarodowe rynki oraz umacnianie pozycji Freelancer.com na zarówno wschodzących jak i rozwiniętych rynkach ze szczególnym naciskiem na Amerykę Łacińską i Europę Południową. Sebastián jest argentyńskim przedsiębiorcą, który ukończył studia podyplomowe MBA na Uniwersytecie Pittsburskim. Uprzednio studiował także prawo, specjalizując się przy tym w finansach przedsiębiorstwa oraz fuzjach i przejęciach. Ponadto, podjął studia podyplomowe na giełdzie papierów wartościowych w Buenos Aires oraz na Southwestern University School of Law w Los Angeles, gdzie studiował transakcje w biznesie międzynarodowym.

  Zanim Sebastián dołączył do Freelancera, współtworzył wiele firm z branży IT i telekomunikacji. Piastował także funkcje prezydenta, dyrektora, głównego radcy prawnego czy dyrektora operacyjnego w różnych internetowych jak i niepowiązanych z branżą IT firmach, jednocześnie będąc znaczącą postacią w prestiżowej kancelarii prawnej w Argentynie.

  Czytaj więcej o Sebastiánie
 • Helma Kusuma
  Czytaj więcej o Helmie

  Helma Kusuma

  Menedżer Krajowy - Indonezja BA - Public Relations (University of Indonesia)

  Helma Kusuma jest odpowiedzialna za rozwój strony Freelancer w Indonezji. Jest odpowiedzialna za współpracę z mediami i udziałowcami, szuka możliwości do wprowadzania firm na rynek i ich stron internetowych. Zajmuje się między innymi przemowami na lokalnych konferencjach, uczestniczeniem w wydarzeniach medialnych, organizowaniem lub uczestniczeniem na spotkaniach z kluczowymi udziałowcami, jest organizatorem wydarzeń, rozpoznaje możliwości pozyskiwania patronatów nad projektami, buduje i umacnia markę Freelancer, bierze również odpowiedzialność za prowadzenie komunikacji w Indonezji jako rzecznik firmy dla szerokiej gamy medialnych i blogerskich zapytań.

  Helma, jako absolwent Uniwersytetu Indonezyjskiego z tytułem z dziedziny komunikancji, uczestniczy w sektorze PR od 17 lat. Ze swoim dużym doświadczeniem w dziedzinie prowadzenia firm z różnych branż, prowadziła zespoły odpowiedzialne za komunikację w kilku lokalnych i międzynarodowych firmach jak NurZahra Indonesia, Ristra Group, MNC Skyvision, Santika Premier Jakarta Hotel i Kapital's English magazine. Zanim dołączyła do Freelancer, zarządzała również swoją własną firmą PR-ową, współpracując z lokalnymy i regionalnymi organizacjami w Azji, takimi jak: National Geographic Asia Channel, ESPN Star Sports Asia Channel, Panasonic Gobel Indonesia i wieloma innymi.

  Czytaj więcej o Helmie
Matt Barrie
Czytaj więcej o Matcie

Matt Barrie

Dyrektor Generalny i Prezes BE (Hons I) BSc (Hons I) GDipAppFin MAppFin MSEE (Stanford) GAICD SEP FIEAust

Matt Barrie jest wielokrotnie nagradzanym przedsiębiorcą w branży technologicznej, który na przestrzeni lat zebrał wiele prestiżowych nagród, oraz prezesem Freelancer.com, czyli największego na świecie rynku outsourcingu, który łączy ze sobą ponad 20 milionów profesjonalnych freelancerów z całego świata. Jego firma już dziesięciokrotnie otrzymała nagrody Webby Awards, przyznawane przez International Academy of Digital Arts & Sciences, które są uznawane za najwyższe możliwe do zdobycia wyróżnienia w internecie

Freelancer.com przede wszystkim łączy małe firmy i osoby indywidualne z całego zachodniego świata z freelancerami z rozwijających się krajów, dostarczając możliwości przedsiębiorcom z obydwu stron globu. Od 2013 r. Freelancer Limited jest spółką notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z kapitalizacją giełdową wynoszącą ponad 1 miliard USD.

Matt jest również właścicielem firmy Escrow.com, która jest światowym liderem w bezpiecznych płatnościach online, zabezpieczająca transakcje na ponad 2,7 miliarda USD.

Matt był także profesorem na na Wydziale Inżynierii Informatycznej i Elektryki na Uniwersytecie w Sydney, gdzie przez 15 lat wykładał kryptografię, a, następnie, tworzenie technologi w oparciu venture capital. Jest współautorem ponad 20 wniosków patentowych w USA.

Matt jest wyborowym mówcą, który był opisywany bądź miał okazję udzielać się na łamach różnych mediów, włączając w to: Bloomberg TV, TechCrunch, Summit Series, The New York Times, The Wall Street Journal, The Economist, SXSW, Tony Robbins, The Next Web, czy BRW.

Wcześniej, Matt był założycielem i dyrektorem Sensory Networks Inc., firmy technologicznej zajmującej się dostarczaniem rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa, która została nabyta przez Intel Corporation w 2013 r.

W 2006 r. otrzymał nagrodę State Pearcey za wkład w rozwój branży informatycznej i technologicznej. W 2010 r. został również nazwany Absolwentem Roku na Wydziale Inżynierii i Informatyki na Uniwersytecie w Sydney. W 2011 r. najbardziej prestiżowy magazyn biznesowy w Australii, BRW, mianował go Przedsiębiorcą Roku, a Ernst & Young przyznał mu tytuł Przedsiębiorcy Roku w branży technologicznej. W 2016 r. został mianowany Libertarianinem Roku przez Australian Libertarian Society (ALS).

Zainteresowanych grafikiem jego prelekcji, prosimy o kontakt na speaker@freelancer.com.

Czytaj więcej o Matcie
Darren Williams
Czytaj więcej o Darrenie

Darren Williams

Dyrektor Niewykonawczy BSc (Hons I) PhD (Computer Science) MAICD

Pod koniec 2015 r. Darren zmienił swoje stanowisko dyrektora wykonawczego ds. technologii, na którym odpowiadał za zarządzanie strategią firmy w kwestiach operacji i spraw technicznych, i piastuje teraz funkcję dyrektora niewykonawczego.

Darren posiada spore doświadczenie w bezpieczeństwie komputerowym, sieciach, protokołach i oprogramowaniu. Zanim dołączył do Freelancera, Darren był współzałożycielem Sensory Networks, firmy zajmującej się dostarczaniem rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa komputerowego, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. technologii, a w późniejszym okresie dyrektora wykonawczego. Ponadto, Darren przez sporą część swojej kariery wykładał technologię informatyczną na Uniwersytecie w Sydney.

Darren jest też autorem wielu artykułów, patentów i innych publikacji dotyczących bezpieczeństwa technologii, oprogramowania i sieci. Przemawiał też na wielu międzynarodowych konferencjach. Darren z wyróżnieniem ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku informatycznym, a następnie studia doktoranckie na Uniwersytecie w Sydney, specjalizując się w sieciach komputerowych.

Czytaj więcej o Darrenie
Simon
Czytaj więcej o Simonie

Simon Clausen

Dyrektor Niewykonawczy

Simon jest inwestorem i fundatorem Freelancera. Simon posiada ponad 17 letnie doświadczenie w rozwoju technologii zarówno na terenie Australii jak i Stanów Zjednoczonych. Jego techniczna wiedza fachowa obejmuje biegłość w wielu językach oprogramowania komputerowego, zabezpieczeniach komputerowych i analizie ryzyka. Jest on też współautorem i twórcą wielu technologicznych patentów.

Skupiając się na oprogramowaniu dopasowanym do klienta oraz technologii wykorzystującej Internet, które sam wymyślił, był on prezesem WinGuides, które później przekształciło się w PC Tools. Za czasów gdy Simon prawował władzę w PC Tools, firma prężnie się rozwijała - jej przychód przekroczył 100 milionów dolarów amerykańskich, a firma posiadała ponad 250 pracowników oraz biura w siedmiu państwach. PC Tools został przejęty przez Symantec Corporation (NASDAQ:SYMC) w październiku 2008 r., co było największym przejęciem w branży technologicznej w historii Australii w tych czasach. Po przejęciu, Simon został wiceprezesem w Symantec Corporation, jednak opuścił firmę w 2009 r., zakładając firmę inwestycyjną specjalizującą się w funduszach wysokiego ryzyka dla branży technologicznej, Startive Ventures. Obecnie, Startive nadal inwestuje w szereg odnoszących sukcesy na całym świecie start-upów, a Simon pełni rolę dyrektora oraz doradcy dla firm o zasięgu globalnym.

Czytaj więcej o Simonie
Neil Katz
Czytaj więcej o Neilu

Neil Katz

Dyrektor ds. Finansów B Com (Hons) ACA / EPGC (Stanford)

Neil Katz jest dyrektorem ds. finansów we Freelancerze i jest odpowiedzialny za finanse i administrację firmy. Odkąd dołączył do Freelancera w maju 2009 roku, Neil stał się integralną częścią kadry zarządczej oraz nieustannie dąży do zachowania dyscypliny finansowej i kontroli wewnętrznej całej organizacji.

Neil posiada ponad 20 lat doświadczenia w finansach, księgowości i ogólnym zarządzaniu. Wielokrotnie piastował stanowiska dyrektora ds. finansów w wielu firmach technologicznych takich jak: IPscape, Threatmetrix, Sensory Networks czy Aptrix. Posiada również doświadczenie w prywatnych funduszach kapitałowych i kapitałach wysokiego ryzyka, pozyskiwaniu dotacji rządowych, restrukturyzacji korporacji i działalności handlowej. Neil zajmował się sprzedażą firmy Aptrix firmie IBM. Sprawując swoje poprzednie pozycje, Neil kierował działaniami finansowymi wspomagającymi rozwój i międzynarodową ekspansję tych firm. Ponadto, zajmował się również doradztwem biznesowym w obszarach strategii biznesowych i pozyskiwania kapitału dla start-upów z branży technologicznej.

Zanim dołączył do branży technologicznej, Neil piastował wyższe, finansowe stanowiska w sektorach detalicznych i dystrybucyjnych, włączając w to pracę dla firmy Checkpoint Systems.

Neil z wyróżnieniem ukończył zarządzanie finansami na poziomie studiów licencjackich na Uniwersytecie Kapsztadzkim w RPA oraz jest także członkiem Instytutu Dyplomowanych Księgowych (ICAA) w Australii.

Czytaj więcej o Neilu
Christopher Koch
Czytaj więcej o Christopherze

Christopher Koch

Zastępca Dyrektora ds. Finansów M.Fin (INSEAD) LLB (Hons I) B.Ec F. Fin GAICD

Christopher Koch jest zastępcą dyrektora finansowego, specjalizującym się w fuzjach i przejęciach, strategiach korporacyjnych i pozyskiwaniu inwestorów. Dołączył do Freelancera w 2015 r.

Zanim dołączył do Freelancera, spędził niemal dekadę w bankowości inwestycyjnej i handlowej, skupiając się na sektorze sektorze technologicznym i IT. Uwieńczeniem tego okresu był awans na pozycję dyrektora w Banku Inwestycyjnym UBS. Nie ulega wątpliwości, że posiada bogate doświadczenie w fuzjach i przejęciach, rynkach kapitałowych i konsorcjach emisyjnych.

Handlował różnymi instrumentami finansowymi, których wartość przekraczała 35 mld USD, na między innymi Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ASX) i Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE). Inwestował w wiele spółek zlokalizowanych w Australii, Hong Kongu, Chinach, Tokio, Londynie, Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Christopher zdobył tytuł magistra z zakresu finansów na INSEAD (kampusy we Francji i Singapurze) oraz ukończył z wyróżnieniem ekonomię i prawo na Uniwersytecie w Adelaide. Jest członkiem Instytutu Usług Finansowych w Australazji (FINSIA) oraz Honorowym Członkiem Australijskiego Instytutu Dyrektorów (AICD).

Kariera Christophera rozpoczęła się w rządzie, gdzie pracował dla odznaczonego Orderem Australii Jego Wysokości Szanownego Alexandra Downera podczas rządów Howarda.

Czytaj więcej o Christopherze
Peter Phillips
Czytaj więcej o Peterze

Peter Phillips

Wiceprezes ds. Inżynierii BSc (Hons I) PhD (Computer Science)

Peter jest wiceprezesem ds. inżynierii we Freelancerze. Stoi na czele globalnego zespołu inżynierów oraz jest odpowiedzialny za ustalanie i realizowanie wszelkich strategi operacyjnych i technicznych w firmie.

Peter posiada spore doświadczenie w inżynierii oprogramowania, infrastrukturach skalowalnych oraz zarządzaniu technologiami informatycznymi. Prowadził także kursy z zakresu informatyki i innych pokrewnych przedmiotów dla studentów pierwszego i drugiego stopnia na Uniwersytecie Jamesa Cooka.

Peter jest autorem wielu artykułów, patentów i innych publikacji dotyczących eksploracji danych, projektowania algorytmów oraz inżynierii oprogramowania. Przemawiał też na wielu międzynarodowych konferencjach. Peter z wyróżnieniem ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku informatycznym, a następnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Jamesa Cooka, specjalizując się w eksploracji danych przestrzennych.

Czytaj więcej o Peterze
Nicholas de Jong
Przeczytaj więcej na temat Nicholasa

Nicholas de Jong

Wiceprezes do spraw Bezpieczeństwa i Operacji B.Eng UNSW

Nicholas jest wiceprezesem Bezpieczeństwa i Operacji i ma obowiązki szefa bezpieczeństwa wśród firm z grupy Freelancer i rynków online. Dołączył do Freelancera w 2013 r.

Nicholas ma ponad 15 lat doświadczenia w bezpieczeństwie informacji, stworzył i zarządzał firmami z dziedziny Bezpieczeństwa Informacyjnego, Usług Finansowych i Rynków online

Wcześniejszy Szef Działu Informacji, Sieci Czuciowej (Palo Alto). Analityk bezpieczeństwa, bezpieczeństwa dla lokalizacji (Nowy York) i konsultant do spraw bezpieczeństwa, Kroll O'Gara (New York) i inni.

Przeczytaj więcej na temat Nicholasa
Greg
Czytaj więcej o Gregu

Greg Robinson

Wiceprezes ds. Zgodności ACI, SA Fin

Greg Robinson jest wiceprezesem ds. zgodności Freelancer.com, gdzie nadzoruje ogólnym poziomem zgodności w firmie. To stanowisko czyni go odpowiedzialnym za rozwój i utrzymanie dobrego zarządzania oraz stosowanie programów w zakresie ryzyka, aby wspomóc rozwój biznesu.

Zanim Greg przyłączył się do Freelancer.com, pracował w firmie PayPal jako dyrektor ds. programu zgodności i był członkiem zespołu wykonawczego, który wprowadził PayPal na rynek australijski w 2005 r. W latach 1998-2004 Greg pracował dla Colonial First State Investments Limited, jako dyrektor ds. zgodności, będąc odpowiedzialnym za wdrażanie i zarządzanie ramowych zasad zgodności. Wcześniej Greg piastował kierownicze stanowiska w firmie Perpetual Limited przez ponad 13 lat.

Greg posiada odpowiednie doświadczenie jako ekspert do spraw zgodności i większość czasu w ciągu ostatnich 10 lat spędził zajmując się sprawami zgodności w środowisku internetowym. Greg jest starszym partnerem w Instytucie Usług Finansowych terytorium Australazji oraz doradcą prawnym australazjatyckiego Instytutu ds. Zgodności.

Czytaj więcej o Gregu
Adam Byrnes
Czytaj więcej o Adamie

Adam Byrnes

Starszy Dyrektor ds. Międzynarodowych BE (Electrical) (Hons I) / BSc (Adv) (Physics)

Adam Byrnes jest odpowiedzialny za ekspansję firmy Freelancer na cały świat, a w szczególności na rynki nieanglojęzyczne, takie jak Azja, czy Ameryka Łacińska. Kieruje zespołami ludzi ds. PR-u, zarządzania treścią, marketingu i tłumaczeń. Odpowiada także za uruchomienie stron Freelancer na arenie międzynarodowej, włączając w to 40 regionalnych stron internetowych oraz 31 wersji językowych.

Zanim dołączył do Freelancera, Adam pracował jako fizyk, zajmując się badaniami naukowymi na Uniwersytecie w Sydney w dziedzinie fotoniki. Podczas tego okresu był on współautorem wielu artykułów naukowych dla ważnych czasopism z dziedziny fizyki, a swoją pracę miał okazję przedstawić na konferencji CLEO w Kalifornii. Adam pracował również w zakresie technologii informatycznych w Macquarie Group i Aalborg Industries.

Adam z wyróżnieniem ukończył elektrotechnikę i zaawansowaną fizykę na Uniwersytecie w Sydney. Studiował także w Santa Barbarze na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Czytaj więcej o Adamie
Sarah Tang
Przeczytaj więcej na temat Sarah

Sarah Tang

Zarządzająca Światowymi Operacjami BComm (Honours) MA (International Business) MSc (Strategy)

Sarah Tang jest odpowiedzialna za przedsięwzięcia na Freelancer.com na całym świecie. Zarządza różnymi rodzajami zespołów zajmujących się zarządzaniem produktem, wyszukiwaniem talentów i doświadczeniem użytkownika.

Ma doświadczenie dzięki pracy jako konsultant strategiczny dla takich międzynarodowych firm jak CBRE, EA Games czy Ericsson. Dawała również wykłady ze strategii biznesowej i reklamy cyfrowej na Queen's University i Sydney University.

Sarah jest stypendystką Canadian Millennium i członkiem Cansbridge. Ma podwójny tytuły magistra w Strategii i Międzynarodowym Biznesie z dwóch uniwersytetów: Queen's i Vienna University of Economics. Jej podyplomowe prace naukowe były na temat psychologii robienia zakupów online. Przeanalizowała jak odczytujące mimikę twarzy oprogramowanie może wykorzystać ludzką percepcję i być wykorzystywane do wywindowania ilości decyzji zakupowych na stronach eCommerce .

Przeczytaj więcej na temat Sarah
sebastian
Czytaj więcej o Sebastiánie

Sebastián Siseles

Dyrektor ds. Międzynarodowych JD (University of Buenos Aires) / MBA (University of Pittsburgh) / Marketing Diploma (FAECC, Argentina)

Sebastián Siseles zajmuje się tworzeniem, wdrażaniem i koordynowaniem długoterminowych międzynarodowych strategii rozwojowych, kierując zespołem lokalnych dyrektorów i menedżerów na całym świecie. Jest on również bezpośrednio zaangażowany we wdrażanie serwisu na nowe, międzynarodowe rynki oraz umacnianie pozycji Freelancer.com na zarówno wschodzących jak i rozwiniętych rynkach ze szczególnym naciskiem na Amerykę Łacińską i Europę Południową. Sebastián jest argentyńskim przedsiębiorcą, który ukończył studia podyplomowe MBA na Uniwersytecie Pittsburskim. Uprzednio studiował także prawo, specjalizując się przy tym w finansach przedsiębiorstwa oraz fuzjach i przejęciach. Ponadto, podjął studia podyplomowe na giełdzie papierów wartościowych w Buenos Aires oraz na Southwestern University School of Law w Los Angeles, gdzie studiował transakcje w biznesie międzynarodowym.

Zanim Sebastián dołączył do Freelancera, współtworzył wiele firm z branży IT i telekomunikacji. Piastował także funkcje prezydenta, dyrektora, głównego radcy prawnego czy dyrektora operacyjnego w różnych internetowych jak i niepowiązanych z branżą IT firmach, jednocześnie będąc znaczącą postacią w prestiżowej kancelarii prawnej w Argentynie.

Czytaj więcej o Sebastiánie
Amir
Czytaj więcej o Amirze

Amir Massoudi

Dyrektor ds. Wzrostu S.Eng, MSc (Computer Science)

Amir Massoudi jest dyrektorem ds. rozwoju Freelancer.com, który zarządza zespołem ludzi nadzorujących całą działalność związaną z generowaniem przychodów, zarządzaniem produktem, analizą danych i obsługą klienta.

Amir stoi na czele technicznej i multidyscyplinarnej drużyny, składającej się z analityków danych, inżynierów, matematyków, statystyków, fizyków i menedżerów produktu.

Amir jest autorem wielu artykułów, patentów i innych publikacji dotyczących uczenia maszynowego, rozpoznawania obrazu, i analizy numerycznej. Amir ukończył studia magisterskie na kierunku informatycznym ze specjalizacją w uczeniu maszynowym i rozpoznawaniu obrazu na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Australii.

Czytaj więcej o Amirze
Helma Kusuma
Czytaj więcej o Helmie

Helma Kusuma

Menedżer Krajowy - Indonezja BA - Public Relations (University of Indonesia)

Helma Kusuma jest odpowiedzialna za rozwój strony Freelancer w Indonezji. Jest odpowiedzialna za współpracę z mediami i udziałowcami, szuka możliwości do wprowadzania firm na rynek i ich stron internetowych. Zajmuje się między innymi przemowami na lokalnych konferencjach, uczestniczeniem w wydarzeniach medialnych, organizowaniem lub uczestniczeniem na spotkaniach z kluczowymi udziałowcami, jest organizatorem wydarzeń, rozpoznaje możliwości pozyskiwania patronatów nad projektami, buduje i umacnia markę Freelancer, bierze również odpowiedzialność za prowadzenie komunikacji w Indonezji jako rzecznik firmy dla szerokiej gamy medialnych i blogerskich zapytań.

Helma, jako absolwent Uniwersytetu Indonezyjskiego z tytułem z dziedziny komunikancji, uczestniczy w sektorze PR od 17 lat. Ze swoim dużym doświadczeniem w dziedzinie prowadzenia firm z różnych branż, prowadziła zespoły odpowiedzialne za komunikację w kilku lokalnych i międzynarodowych firmach jak NurZahra Indonesia, Ristra Group, MNC Skyvision, Santika Premier Jakarta Hotel i Kapital's English magazine. Zanim dołączyła do Freelancer, zarządzała również swoją własną firmą PR-ową, współpracując z lokalnymy i regionalnymi organizacjami w Azji, takimi jak: National Geographic Asia Channel, ESPN Star Sports Asia Channel, Panasonic Gobel Indonesia i wieloma innymi.

Czytaj więcej o Helmie