Freelancer - Opłaty i Prowizje

Dla Pracodawców

Projekty

Freelancer nie pobiera żadnych opłat za rejestrację, publikację projektu, zbieranie ofert od freelancerów, przeglądanie portfolio, czy omawianie szczegółów projektu. Jeżeli przyznasz projekt freelancerowi i zostanie on przez niego zaakceptowany, to pobierzemy od Ciebie małą opłatę, zależną od wysokości zaakceptowanej oferty, znaną również jako opłatę wstępną.

Wysokość oraz sposób naliczenia opłaty jest zależny od rodzaju danego projektu.

Dla projektów z ustaloną stawką, gdy przyznasz projekt, a freelancer go zatwierdzi to pobierana jest opłata w wysokości 3% lub zł9.00 PLN. Jeśli jednak w późniejszym okresie czasu zdecydujesz się zapłacić freelancerowi więcej niż wynosi pierwotna wartość projektu, to doliczymy kolejną opłatę, która będzie zależna od wysokości nadpłaty.

For hourly projects, a fee of 3% is levied on each payment that you make to the freelancer.

Możesz anulować swój projekt w dowolnym momencie w ciągu siedmiu (7) dni od akceptacji projektu przez freelancera, a w rezultacie otrzymasz pełny zwrot pobranej opłaty.

Mogą zostać wykupione opcjonalne wyróżnienia projektu.

Konkursy

W momencie publikacji konkursu, pracodawcy muszą zabezpieczyć środki pieniężne równe całkowitej wartości nagrody konkursowej. Środki zablokowane na poczet nagrody konkursowej są objęte Gwarancją Zwrotu Pieniędzy.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy uprawnia Cię do uzyskania zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni od momentu zamknięcia konkursu, jeżeli okaże się, że nadesłane prace nie spełniają Twoich oczekiwań. Aby uzyskać zwrot, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Zwróć uwagę, że zwroty nie mają zastosowania, jeżeli publikujesz "Konkurs Gwarantowany". Jeżeli wybierzesz zwycięską ofertę i ukończysz proces Przekazania Praw Własności, w wyniku którego przekażesz nagrodę konkursową freelancerowi, to zwrot pieniędzy nie będzie już możliwy. Ponadto, zwroty nie obejmują żadnych dodatkowych opcji promowania, które możesz zakupić do swojego konkursu.

Pracodawcy nie ponoszą żadnych opłat tytułem publikacji i nagrodzenia zwycięzcy konkursu.

Nagrodzenie wszelkich dodatkowych zgłoszeń wiąże się z ich opłaceniem.

Możesz dodatkowo zakupić opcje promowania konkursu.

Usługi

W czasie zamawiania usługi, pracodawcy muszą zapewnić fundusze o równej wartości, co jej całkowita cena. Płatność jest chroniona przez System Płatności Freelancer Milestone. Uwolnij płatność tylko, jeśli jesteś zadowolony z otrzymanej usługi.

Dla Freelancerów

Freelancer nie pobiera żadnych opłat za rejestrację, utworzenie profilu, wybieranie umiejętności, utworzenie portfolio, odbieranie powiadomień dot. projektów, omawianie szczegółów projektu z pracodawcą, składanie ofert (posiadacze darmowego abonamentu Free mogą początkowo złożyć 8 ofert na miesiąc), czy branie udziału w konkursach.

Dodatkowo, można wykupić opcje promowania ofert, aby wyróżnić swoją ofertę.

Projekty

Jeżeli zostanie Ci przyznany projekt z ustaloną stawką i go zaakceptujesz, to pobierzemy od Ciebie małą opłatę zależną od wysokości zaakceptowanej oferty, znaną również jako opłatę wstępną. Jeżeli natomiast otrzymasz wyższą płatność, aniżeli początkowo zaakceptowana wysokość oferty, to pobierzemy odpowiednią prowizję od nadpłaty ponad tę kwotę.

Dla projektów godzinowych naliczana jest opłata od każdej płatności przekazanej Ci przez pracodawcę.

Opłata za projekt z ustaloną stawką wynosi 10% lub zł15.00 PLN (zależnie od tego, która kwota jest wyższa). W przypadku projektów godzinowych, opłata za projekt wynosi 10% od każdej wykonanej płatności.

Konkursy

Przesyłanie zgłoszeń do konkursów jest darmowe. Opłaty konkursowe mają zastosowanie, jeżeli zostanie Ci przyznana nagroda konkursowa. Opłata jest pobierana w momencie przekazania środków pieniężnych na Twoje konto, co ma miejsce po przyznaniu Ci konkursu i ukończeniu procesu Przekazania Praw Własności, w którym przekazujesz pliki konkursowe, zgodnie z oczekiwaniami organizatora konkursu.

Opłata za konkurs wynosi 10% lub zł15.00 PLN, zostaniesz obciążony tą, która jest wyższa.

Usługi

Jeżeli zostaniesz osobą zatrudnioną do zrealizowania usługi, to pobierzemy 20% prowizji, które odliczymy od całkowitej ceny usługi.

Program Ulubiony Freelancer

Jeśli jesteś uczestnikiem programu Ulubiony Freelancer, zostanie Ci naliczona opłata w wysokości 15% za projekt z usługą Rekruter, który zostanie Ci zlecony i który zaakceptujesz. Ta opłata nie zostanie naliczona z góry, jak w normalnych projektach, lecz po tym gdy już otrzymasz zapłatę.

Zwrot Środków jako Bonus

W niektórych przypadkach zwrot opłat może być potraktowany jako bonus. Te pieniądze mogą być użyte wyłącznie na stronie i nie mogą zostać wypłacone lub przelane. Bonus wygaśnie po 90 dniach od daty otrzymania.

Promocja - 0% (Brak) Prowizji

Opłaty prowizyjne dla freelancerów, którzy polecą nowego pracodawcę, nieposiadającego dotąd konta w serwisie Freelancer.com, zostaną obniżone z 10% do 0% - ma zastosowanie wyłącznie w przypadku projektów realizowanych bezpośrednio pomiędzy polecającym freelancerem, a poleconym pracodawcą.

Promocja podlega następującym warunkom:

 • Nowi pracodawcy muszą zostać poleceni za pomocą wyszczególnionych linków promocyjnych na następującej stronie: https://www.freelancer.com/no-commission.
 • W celu uniknięcia wątpliwości, zredukowana opłata prowizyjna (do wysokości 0%), ogranicza się wyłącznie do nowych projektów wykonywanych przez freelancera, który polecił stronę Freelancer.com wybranemu pracodawcy. Ten nowy projekt musi rozpoczynać się po tym, gdy pracodawca założy nowe konto na Freelancer.com i zostać zainicjowany na tym nowym koncie.
 • Podczas tej promocji opłata prowizyjna dla freelancera zostanie obniżona z 10% do 0%. Wszystkie pozostałe opłaty i płatności pozostaną niezmienne - dotyczy to między innymi, lecz nie tylko, opłat prowizyjnych nakładanych na pracodawcę i opłat transakcyjnych.
 • Ta promocja nie dotyczy konkursów.
 • Freelancer.com rezerwuje sobie prawo oceny możliwości zaklasyfikowania się nowych pracodawców, chcących skorzystać z tej oferty, aby uniknąć nadużyć. Pracodawcy muszą współpracować i płacić freelancerowi ubiegającemu się o tę promocję, zanim się ona rozpocznie, na przykład na innym portalu. Freelancerzy mogą być poproszeni o dostarczenie dowodów na tę współpracę i dokonywane za nią płatności, zanim będą móc skorzystać z pomniejszenia opłaty prowizyjnej. Żeby mieć prawo do tej promocji, pracodawcy nie mogą mieć wcześniej żadnego aktywnego konta na Freelancer.com, z którego została wykonana płatność w ciągu 6 miesięcy zanim zostało założone nowe konto.
 • Wszystkie inne postanowienie Umowy Użytkownika mają wciąż zastosowanie – zobacz https://www.freelancer.com/about/terms.
 • Wszystkie inne elementy Opłat i Prowizji jako składnika Dodatkowych Warunków mają wciąż zastosowanie – zobacz https://www.freelancer.com/feesandcharges.
 • Freelancer.com może wymagać, aby obydwie strony uzupełniły swoje profile i/lub przeszły proces sprawdzenia tożsamości zanim płatności zostaną uwolnione.
 • Freelancer.com może wymagać, aby szczegół każdego projektu, który ma zostać objęty redukcją opłaty prowizyjnej, był właściwie wykonany.
 • Freelancer.com rezerwuje sobie prawo do wykluczenia poszczególnych użytkowników z udziału w promocji według własnego uznania, a w szczególności jeżeli uznamy, że istnieje ryzyko odwrócenia płatności, wniesienia chargebacku bądź powstanie sporu pomiędzy pracodawcą a freelancerem.
 • Freelancer.com rezerwuje sobie prawo do wycofania tej promocji według własnego uznania, pragnąc przy tym zadbać o sprawiedliwe wykorzystanie promocji i zapobiegając domniemanym oszustwom.
 • Freelancer.com zastrzega sobie prawo do wymagania przesłania dalszych informacji od każdej ze stron, chcącej skorzystać z tej promocji, w celu sprawdzenia potencjalnego oszustwa, zarządzania ryzykiem i powiązanych powodów.
 • Freelancer.com zastrzega sobie prawo do skasowania lub zmiany promocji w jakimkolwiek czasie.
 • Freelancer.com rezerwuje sobie prawo do wycofania tej promocji w poszczególnym kraju bądź regionie, jeżeli oferowanie takiej promocji w danym miejscu zostanie uznane za bezprawne.

Abonamenty

Wybierz jeden z naszych abonamentów, aby sprawdzić powiązane opłaty. Możesz za darmo korzystać z naszej strony jako pracodawca albo freelancer, bądź zdobyć dodatkowe korzyści, dzięki płatnej subskrypcji.

Abonament będzie się odnawiać cyklicznie każdego miesiąca lub roku, dopóki nie zostanie anulowany. Jeżeli środki na Twoim koncie są niewystarczające na pokrycie kosztów odnowienia się abonamentu, to będziemy podejmować próby jego odnowienia przez 30 dni lub aż do momentu, gdy będziesz mieć wystarczającą kwotę pieniężną.

Możesz anulować swój abonament w dowolnym czasie w ustawieniach konta, co spowoduje ustanie naliczenia opłat pod koniec Twojego okresu sobskrypcji, bez dodatkowych kosztów.

Zobacz nasz rodzaje abonamentów

Inne opłaty

Projekty

Możemy pobierać opcjonalne opłaty za dodatkowe usługi. Opłaty mogą się różnić w zależności od wybranego płatnego abonamentu:

Publikowanie Projektu ZA DARMO
Wyróżnienie zł47.97 PLN
Pilne zł47.97 PLN
Prywatne zł97.17 PLN
Pełny wymiar czasowy zł964.32 PLN
Projekt Rekruter zł97.17 PLN
Umowa o Zachowaniu Poufności (NDA) zł97.17 PLN
Umowa Przekazania Praw Własności Intelektualnej zł97.17 PLN
Ukryte zł47.97 PLN
Priorytetowe zł15.00 PLN
Przedłużenie zł33.21 PLN
Usunięcie Projektu zł15.00 PLN

Konkursy

Możemy pobierać opcjonalne opłaty za dodatkowe usługi. Opłaty mogą się różnić w zależności od wybranego płatnego abonamentu:

Publikowanie Konkursu ZA DARMO
Nagradzanie konkursów ZA DARMO
Nagradzanie kolejnych freelancerów ZA DARMO
Konkurs Gwarantowany ZA DARMO
Wyróżnienie zł90.00 PLN
Najlepszy Konkurs zł90.00 PLN
Pilne zł120.00 PLN
Podświetlenie zł45.00 PLN
Ukryte zł90.00 PLN
Prywatne zł75.00 PLN
Umowa o Zachowaniu Poufności (NDA) zł60.00 PLN
Przedłużenie Koszty:
3 dni = 15% nagrody konkursowej
5 dni = 20% nagrody konkursowej
7 dni = 30% nagrody konkursowej
14 dni = 40% nagrody konkursowej
21 dni = 50% nagrody konkursowej
Połowa kosztów zostanie wykorzystana do podwyższenia nagrody w konkursie (stawka będzie zaokrąglona do najbliższej pełnej liczby)
Odblokowanie zł15.00 PLN

Opłaty za oferty

Składanie ofert w projektach ZA DARMO
Oferta sponsorowana 0.75% wysokości oferty (minimalnie $5.00 USD, maksymalnie $20.00 USD)
Podświetlenie oferty zł3.00 PLN

Opłaty dotyczące zgłoszeń konkursowych

Wysłanie zgłoszenia ZA DARMO
Ukrycie zgłoszenia zł1.50 PLN
Podświetlenie zgłoszenia zł1.50 PLN

Opłaty dotyczące Katalogu Freelancerów

Sponsorowanie w Katalogu Freelancerów Kwota jest dokładnie określona podczas wykupywania sponsorowania (minimum zł150.00 PLN)

Testy

Przystąpienie do testu Wysokość jest zależna od danego testu i jest ustalona przed zakupem. Zazwyczaj testy są darmowe lub kosztują zł15.00 PLN, zł30.00 PLN, lub zł45.00 PLN.

Opłaty transakcyjne

Transaction fees incurred for using Credit Card, PayPal or Skrill.* zł0.90 PLN + 2.3%
Bank lokalny ZA DARMO
Międzynarodowy Przelew Bankowy zł45.00 PLN
*Australian users incur $0.30AUD + 0.99% for Credit/Debit card transactions.

Opłaty arbitrażowe

Opłata arbitrażowa za spór o płatność Milestone wynosi zł15.00 PLN lub 5%. Zostaniesz obciążony kwotą, która jest wyższa.

Nasz system rozwiązywania sporów jest zaprojektowany tak, aby pozwolić obu stronom rozwiązać problemy związane z płatnościami Milestone między sobą bez arbitrażu.

Po 4 dniach od rozpoczęcia sporu (lub 7 dniach, jeżeli freelancer rozpoczyna spór), każda ze stron może się zdecydować na przeniesienie sporu do płatnej fazy arbitrażowej. Po wniesieniu opłaty przez jedną ze stron, druga strona będzie mieć kolejne 4 dni, aby wnieść identyczną opłatę. W tym czasie należy również przesłać ostateczne dowody dotyczące sporu. Jeśli druga strona nie wniesie opłaty, to spór będzie automatycznie rozstrzygnięty na korzyść osoby, która uiściła stosowną opłatę.

Opłata arbitrażowa zostanie zwrócona zwycięzcy sporu.

Opłaty od wypłat

Opłaty mogą być pobierane w zależności od metody wypłaty. Dodatkowe opłaty mogą być pobierane przez osoby trzecie, obsługujące daną metodę wypłaty.

Wypłata Ekspresowa ZA DARMO
PayPal ZA DARMO
Skrill (Moneybookers) ZA DARMO
Karta płatnicza Payoneer ZA DARMO
Przelew międzynarodowy zł75.00 PLN

Minimalna kwota wypłaty (po uiszczenie wszelkich innych opłat) wynosi 30 USD.

Opłata za utrzymanie konta

Konta użytkowników, którzy się nie zalogowali w przeciągu 6 miesięcy, zostaną obciążone opłatą za utrzymanie konta w wysokości do zł30.00 PLN miesięcznie, aż do momentu całkowitego zamknięcia konta lub jego reaktywacji. Opłata ma na celu utrzymanie zasobów na serwerach, potrzebnych do przechowania Twoich danych użytkownika, portfolio, pozycji w Katalogu, plików, wiadomości, usługi Zatrudnij Mnie, a także do zachowania przepustowości łącza. Te wszystkie opłaty mogą zostać zwrócone na wniosek użytkownika.

Podatki

Mieszkańcy Australii są objęci podatkiem VAT w wysokości 10%. Inne podatki rządowe mogą zostać nałożone w zależności od regionu, w którym przebywasz.

Warunki Uczestnictwa

Opłaty i prowizje na tej stronie są regulowane postanowieniami zawartymi w Warunkach Uczestnictwa Freelancer i innych powiązanych dokumentach. Warunki Uczestnictwa zawierają inne ważne postanowienia i powinny być czytane w całości. W szczególności punkt 23. Warunków Uczestnictwa określa konsekwencje wynikające z zamknięcia konta w związku z naruszeniem naszego regulaminu. Te konsekwencje mogą zawierać kary za straty jakie ponosi Freelancer jako rezultat naruszenia Warunków Uczestnictwa.