Capture nxprojekty

Filtruj

Moje ostatnie wyszukiwania
Pokaż:
Budżet
dla
dla
dla
Typ
Umiejętności
Języki
  Stan Projektu
  5,000 capture nx znalezione projekty, cennik w USD
  Project for Piotr S. Zakończone left

  Hi Piotr S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. Aplikacja / edytor do plikow motion capture - import fbxow, selekcja okreslonego czasu i eksportowanie wycietej sewkencji do innego pliku na serwer to tak w duzym skrocie. Okolo miesiac roboty

  $2379 (Avg Bid)
  $2379 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  Konstruktor CAD Zakończone left

  Opis stanowiska * projektowanie elementów dla branży automotive z ...technicznej i projektowej * optymalizacja konstrukcji zgodnie z wymaganiami klientów * współpraca z zespołem projektowym w zakresie wprowadzania zmian w konstrukcji oraz rysunkach technicznych * ocena designu pod względem wykonalności oraz zgodności z obowiązującymi normami * opracowanie konceptów Wymagania * wykształcenie wyższe techniczne * konieczna praktyczna znajomość programu Catia V5 lub Siemens NX w trakcie rekrutacji będzie przeprowadzany test z Catia V5 (moduł GSD) * znajomość rysunku technicznego * odpowiedzialność w stosunku do wykonywanych obowiązków, sumienność i zaangażowanie w pracę * wysoki poziom umiejętności analitycznych * znajomość języka angielskiego lu...

  $16 / hr (Avg Bid)
  $16 / hr Średnia Oferta:
  6 składanie ofert

  Zlecę przygotowanie projektu 3D dla akcesoriów tuningu optycznego - lotki, spoilery, dokładki do progów, dyfuzory. Projekt przygotowany powinien zostać w programach takich jak NX CAD, Catia lub analogicznym, który pozwoli na eksport pliku oraz późniejszą produkcję.

  $406 (Avg Bid)
  $406 Średnia Oferta:
  12 składanie ofert

  Do Państwa zadań będzie należeć: ▪ Wykonywanie prac projektowych w obszarze mechanicznych i/lub elektrycznych zgodnie z wymogami klienta ▪ Rozwój prototypów, konstrukcja wiązek elektrycznych ▪ Aktualizacja i tworzenie dokumentacji technicznej ▪ Tworzenie, rozw...prototypu do produkcji seryjnej Profil kandydata: ▪ Doświadczenie przy konstrukcji wiązek elektrycznych, najlepiej dla BMW ▪ Znajomość zagadnień inżynieryjnych z zakresu motoryzacji, budowy samochodu oraz elektryki ▪ Dobra znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego ▪ Umiejętność analitycznego myślenia i samodzielność w rozwiązywaniu zadań ▪ Mile widziana znajomość programów CATIA V5, Siemens NX lub innego oprogramowania CAD ▪ Gotowość do wyjazdów służbowych, czynne prawo jazdy kat. ...

  $18 / hr (Avg Bid)
  $18 / hr Średnia Oferta:
  5 składanie ofert

  Poszukujemy Konstruktorów/Programistów CATIA i Siemens NX Wymagania:  Kilkuletnie doświadczenie w posługiwaniu się system CATIA i/lub Siemens NX  Gotowość do przebywania i pracy w siedzibach Klientów za granicą  Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym  Znajomość języka angielskiego mile widziana. Oferujemy:  Zatrudnienie w pełnym wymiarze godzinowym  Bardzo konkurencyjne wynagrodzenie poparte atrakcyjnym systemem bonusowym  Pracę wg najlepszych europejskich standardów  Uczestnictwo w ciekawych i pełnych wyzwań projektach.

  $1528 (Avg Bid)
  $1528 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" i 9 grafik typu "1"

  $388 (Avg Bid)
  $388 Średnia Oferta:
  7 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" oraz "2" i 9 grafik typu "1"

  $311 (Avg Bid)
  $311 Średnia Oferta:
  8 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" oraz "2" i 9 grafik typu "1"

  $13 / hr (Avg Bid)
  $13 / hr Średnia Oferta:
  6 składanie ofert
  Robotyk Motoman Zakończone left

  Motoman Dx/Nx 100, spawarka liepolt 8P 10,5. Praca 8 - 10 tyg. Niemcy. Start - koniec września.

  $18 - $152
  $18 - $152
  0 składanie ofert
  Optimized Press 2 Zakończone left

  Witam, poszukuje osoby, ktora zintegruje moja strone na WP z Optimized Press 2 oraz doda 3 podstrony, capture page, thank you page oraz logowanie uzytkownikow. Bedzie tez potrzebna grafika, header oraz product cover. Termin realizacji do uzgodnienia jednak nie dluzej niz 3 tygodnie. pozdrawiam i czekam na oferty. Izabella

  $247 (Avg Bid)
  $247 Średnia Oferta:
  6 składanie ofert

  Witam, potrzbuje forme do podpiecia do stronki WP. Poszczególne pytania/pola do wypelnienia zostana przeze mnie dostarczone. Posiadam przyklad, czego dokladnie oczekujemy. Wymagania formy: - 3 kroki - Dostep do danych z kazdego kroku (data capture), nawet jesli nie zostanie ona wypelniona do konca i zasubmitowana; - Pasujacy do strony design Bardzo prosze o wycene oraz czas realizacji zamowienia.

  $44 (Avg Bid)
  $44 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  Do przetłumaczenia na angielski jest tekst: ---- Rozpoznanie:C65 Nawrotowy guz miedniczki jedynej nerki prawej i moczowodu po TUR-B z powodu rozsianych zmian brodawczakowatych pęcherza moczowego i moczowodu prawego cTam Nx po nefroktomii lewostronnej z powodu raka jasnokomórkowego nerki pT1b prawostronna z częściową resekcją moczowodu (odcinek górny i środkowy). ----

  $13 (Avg Bid)
  $13 Średnia Oferta:
  8 składanie ofert

  Witam serdecznie. Zlecę stworzenie ładnego filmu (screen capture) pokazującego jak działa responsywny szablon na komputerze/tablecie/smartfonie. Film ma być podobny do obecnego: ;list=UUS552oUcohQxI-3m6yfcR7g ale standardem nie odbiegający od innych filmów w kanale : Film do 60 sekund full HD 1080p. Bazujący na stronie (pokazujący jak się zachowuje nasza strona). Szablon ma 4 wyraźne przeskoki w rozdzielczościach 767/959/1199/więcej px. Film ma pokazać m. in. jak wygląda menu tradycyjne i mobilne (najechanie kursorem na menu/mobilne kliknięcie i wywołanie menu). Teksty z obecnego filmu. Bez muzyki.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Poszukuję freelancerów do kilkumiesięcznego projektu na terenie woj. lubelskiego. Potrzebne umiejętności - programowanie obrabiarek (Unigraphic NX18 / Catia v. 5), znajomość AutoCAD, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

  $557 (Avg Bid)
  $557 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  Zlecę spolszczenie tej czcionki - trzeba dorobić ćńą itp Kontakt GG 1146937

  $6 (Avg Bid)
  $6 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Witam, zlecę napisanie skryptu który zapisze na serwerze zawartość diva jako obrazek (najlepiej w .png lub .jpg) W divie mogą znajdować się inne divy po translate3d i innych transfomacjach w CSS3 Skrypt może działać także jak rozszerzenie screen capture od google. Pozdrawiam Marcin

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Witam wszystkich! Poszukuję osoby mające doświadczenie z Linuxem, która pomoże mi skonfigurować program "gnome-web-photo" tak aby współpracował on z PHP na zasadzie: <?php echo exec("gnome-web-photo -t 0 --mode=thumbnail -w 1152 -s 128 "); ?> Z poziomu konsoli wszystko działa idealnie, jednak...echo exec("gnome-web-photo -t 0 --mode=thumbnail -w 1152 -s 128 "); ?> Z poziomu konsoli wszystko działa idealnie, jednak z przez PHP program zwraca jedynie błąd: "Cannot open display" Potrzebuję kogoś kto wie jak rozwiązać ten problem. Sprzęt to serwer dedykowany z OVH z zainstalowanym Ubuntu Desktop - połączenie albo przez FREE-NX albo przez typowego SSH.

  $8 (Avg Bid)
  $8 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  82332 Pomoc z Final Cut Zakończone left

  Dzień Dobry, Szukam osoby, która pomoże mi z Final Cut 7.0 Pracuję pod Maciem z kamerą Sony AVCHD i kiedy daję "Log and transfer" wszystko działa. Jednak kiedy daję "Log and Capture" wtedy jest problem. Po prostu nie łączy mi z kamerą. Szukam osoby, która mi z tym pomoże.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Witam, Zlecę pełną instalację zdalnego pulpitu na VPS z Linux Ubuntu (najlepiej NoMachine NX) oraz dalszą ewentualną pomoc z obsługą.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Hello, our company looking for someone to make a custom script similar to the one used on; I need it to capture customers details and then ask up to 5 contractors if they would like to pay (say &#163;10) for the lead. It would need to be able to charge their card here I suppose. There should be no charge to customers and no charge for contractors for signing up, only if they buy the leads. Hope this makes sense. It also needs to run on php / mysql and be fairly easy to integrate into web design. Quote me if you can do this job and don't ask me please about budget... :-) I like this script with source code and full owned right. When you a have script like this send me please a demo. Regards Kate P.S.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Zlecę napisanie prostej aplikacji do szybkiego wydruku klatek filmowych - stykówek. Idealnie byłoby współpracowac z kimś ze Szczecina, ale oczywiscie wszystkie oferty mile widziane Oczekiwania: 1. Kamera np internetowa, podłączona do komputera, nagrywa krótkie filmi...nagrywa krótkie filmiki - regulacja czasu nagrania i ilości klatek na sekundę 2. Bezpośredni podgląd na ekranie 3. Dostępne opcje: Start (rozpoczyna nowe nagranie)- Kasuj (kasuje ostatnie nagranie) - Drukuj (drukuje klatki z ostatniego nagrania) 3. Drukowanie: na kartce A4 drukowane 12 klatek z filmu (możliwość konfiguracji) 4. Obsługa kamer podłaczanych przez USB (Microsoft WDM Image Capture (win32)) 5. Jak najprostsza obsługa i jak najszybszy wydruk 6. Mile widziana ...

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert
  39766 artykul Zakończone left

  ...resembles a bad high-school play adapted from a beloved masterpiece and very few hold out hope for Gavin and Stacey either. Corden and Jones, however, are not among them. &#8220; Everybody says, Oh it won&#8217; translate &#8220; says Jones . &#8220; But we were given a treatment and straight away James and I said : Gosh it&#8217;s fantastic, isn&#8217;t it ? It seems to capture the essence of the British characters and Americanize them. The writers will find plenty of parallels in an America polarized by red states and blue states. And if past adaptations are any indication, Americans have a knack for translating Britain&#8217;s obsessions with class into compelling narratives about race. Steptoe and Son British show about a white, working-class E...

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert
  39154 Motion Capture Zakończone left

  Poszukuje specjalisty zajmujacego sie motion capture - dostalby ode mnie pliki .FBX z animowanym szkieletem oraz model postaci. Pliki te nalezy obrobic - wycziscic animacje i nalozyc na nia model, wszystko wyeksportowac do pliku FBX (ktory bedzie nastepnie wykorzystany w programie opartym na XNA/DirectX). Szukam osob z doswiadczeniem, mogacych pochwalic sie podobnymi zleceniami.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Zlecimy przygotowanie demonstracji aplikacji internetowej. Powinny być to nagrania video (full motion capture) czynności wykonywanych bezpośrednio w aplikacji. Dodatkowym atutem będzie ścieżka dźwiękowa z głosem lektora (kobieta/mężczyzna). Będą to pojedyncze filmy opisujące poszczególne funkcjonalności. Długość filmów szacujemy od 20s do max 3min. Możemy dostarczyć licencję na oprogramowanie Wondershare Demo Creator. Jednak nie narzucamy programu. Mateirał powinien zostać dostarczony jako plik video (np. avi) oraz prezentacja flash (swf). Proszę o podanie kwoty za 1 film, bądź 1 minutę nagrania lub inne propozycję. Mile widziane doświadczenie lub prezentacja własnych możliwości w krótkim materiale (dowolny temat). Prezentowana tematyka jest dzie...

  $91 (Avg Bid)
  $91 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  30169 Tłumaczenie EXIF Zakończone left

  ...0xA300 => "File source", 0xA301 => "Scene type", 0xA302 => "CFA pattern", 0xA401 => "Custom image processing", 0xA402 => "Exposure mode", 0xA403 => "White balance", 0xA404 => "Digital zoom ratio", 0xA405 => "Focal length in 35 mm film", 0xA406 => "Scene capture type", 0xA407 => "Gain control", 0xA408 => "Contrast", 0xA409 => "Saturation", 0xA40A => "Sharpness", 0xA40B => "Device settings description", 0xA40C => "Subject distance range", 0xA420 => "Unique image ID", 0xAFC0 => "Expand Software", 0x...

  $6 (Avg Bid)
  $6 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Witam, Szukam osoby ze znajomością pisania filtrów DirectShow (.ax). Zadanie będzie polegało na przygotowaniu filtru do obsługi połączeń RTSP w trybie Capture (czyli jako źródło do oprogramowania edycji danych video). Dokumentację formatu RTSP dostarczę zwycięzcy.

  $2 - $204
  $2 - $204
  0 składanie ofert
  6103 Linux i dyski Zakończone left

  ... RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 0000:00:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 0000:00:0c.0 RAID bus controller: Silicon Image, Inc. (formerly CMD Technology Inc) SiI 3512 [SATALink/SATARaid] Serial ATA Controller (rev 01) 0000:00:0d.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11) 0000:00:0d.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11) 0000:00:0e.0 Multimedia audio controller: Quicknet Technologies Inc: Unknown device 0500 0000:00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80) 0000:00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80) 0000:00:10.2 USB Controller: VIA Technologi...

  $34 (Avg Bid)
  $34 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  Pipe Organ Performance Recording 6 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  Seeking an individual with videography skills to capture my monthly pipe organ performances. The tasks would involve: - Recording for around 2 hours, normally in a church setting. - Focusing on various aspects of the organ play: wide shots of the entire organ, close-ups of the keys, as well as my footwork on the pedals. - Providing raw footage only, no editing required at this stage. - Ensuring the audio quality is high. Ideal candidates should have some experience in concert or performance videography. Knowledge of how to capture clear audio in a large and echo-prone setting, like a church, would be highly beneficial. Ability to zoom and focus on finer details, such as organ keys and foot pedals, is a must. Your general availability once a month is expected.

  $15 - $25 / hr
  Lokalna
  $15 - $25 / hr
  0 składanie ofert

  ...seeking to build a website focused on entertainment content. The site needs to be visually appealing, user-friendly, and designed to attract and retain subscribers. Key Features: - Talent Profiling: Set up and manage comprehensive profiles for all our talent. - Talent Booking: Feature a robust booking management system enabling schedules, rate considerations, and real-time updates. - animation to capture attention website will use logo, and template for layout Ideal Candidate: The ideal candidate for this project would be a web developer with extensive experience in building subscription-based websites with integrated payment systems. OF agency website Experience in the entertainment sector or with talent management platforms would be a plus. The ability to understand nee...

  $139 (Avg Bid)
  $139 Średnia Oferta:
  64 składanie ofert

  I'm looking for a skilled photographer to capture a 4-hour open mic event primarily featuring musicians. The event will be fast-paced and the ideal candidate will have significant experience with event photography and be able to work well under pressure. Key aspects of the project include: - Capturing the musicians in action: It will be crucial that the photographer is able to catch the essence of the performances in high-quality images. - Flexibility in shooting style: The event will feature different types of musical performances, so adaptability in photography style is a must. - Coverage of the entire event: I would like a comprehensive set of images that document the event as a whole, in addition to specific performer shots. Ideal candidates for this project should have...

  $600 (Avg Bid)
  Lokalna
  $600 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  I am in need of a talented photographer in Prague who can capture 10-20 promotional shots of an artist for use on social media. The style should be artistic, capturing the unique personality and charisma of the artist. Ideal candidates will have: - Proficiency in portrait and promotional photography - An innovative, artistic approach to their work - Experience capturing musicians or similar subjects - Ability to work within a specified timeframe Your portfolio showcasing similar projects will be highly advantageous during selection.

  $319 - $956
  Lokalna
  $319 - $956
  0 składanie ofert

  I seek a professional capable of ...better. Key Responsibilities: - Deliver high-quality photographs and videos in an indoor setting. - Capably handle lighting and space constraints of indoor shooting. - Capture memorable moments in a creative and unique manner. Required Skills and Experiences: - Substantial experience in both photography and videography. - Proficiency in using professional equipment for indoor shooting. - Demonstrable expertise in capturing images and footage for personal use. Please include your portfolio in your bid to showcase your experience and provide the highest quality services for this project. Your ability to skillfully capture indoor events in a brilliant and creative manner will be highly advantageous in this assignment . [Removed by Free...

  $95 (Avg Bid)
  $95 Średnia Oferta:
  6 składanie ofert
  Trophy icon Logo Design for a Skin Clinic 2 dni left

  ...mind, I'm open to suggestions. If you have an eye for detail and can suggest an emblem that represents my business of Skin Clinic. I'd be keen to explore your ideas. Ideal Skills: - Proficiency in graphic design softwares like Corel draw & Adobe - Experience in minimalist design - A creative and keen eye for detail - Ability to offer multiple concepts The selected freelancer will be able to capture the essence of my business and translate it into a visually appealing and impactful logo that will be the cornerstone of my brand....

  $36 (Avg Bid)
  Gwarantowany
  $36
  243 zgłoszenia

  I am in need of a proficient and sensitive writer to help me convey my marriage journey to the home affairs to grant my wife a visa to join me. This is a personal project, somewhat of a message to show the sincerity of our bond and relationship. The narrative should capture the essence of the circumstances of me meeting the love of my life marriage journey. I need an essay expressing the story from my wife’s side first and another side one from my side as well. Once i am connected with the writer i will layout the details of my story. Ideal Skills: - Excellent narrative skills - Ability to convey emotions through writing - Previous experience in autobiographical writing The final output is expected to be in textual form. Please submit a portfolio of your previous writing wo...

  $55 (Avg Bid)
  $55 Średnia Oferta:
  45 składanie ofert

  I'm in need of a professional who can craft an effective executive resume targeting the position of vp in data and AI within the technology industry. The ideal freelancer will have: - Profound knowledge and understanding of the tech industry and its requirements - Experience in crafting resumes for executive-level roles, specifically in the fields of data and AI - The ability to capture and communicate my competencies and qualifications in a compelling manner. Please note, the resume should be tailored to highlight skills and experiences that align with the nature of the sought-after role.

  $300 (Avg Bid)
  $300 Średnia Oferta:
  37 składanie ofert

  I am searching for a proficient individual in the realm of fashion branding, particularly skilled in logo and packaging design. - Target Audience: My brand is primarily focused on women's fashion, thus the branding should resonate with this demographic. - Branding Style: I envision a branding that is both minimalistic and colourful. The design should be able to capture the essence of simplicity and vibrancy, appealing to the modern yet stylish woman. Ideal candidates for this project should have: - Extensive experience in fashion branding, particularly in women's fashion - Profound skill in logo and packaging design - Ability to create a branding that is minimalistic and colourful, successfully merging the two elements to produce a unique and attractive design. Pleas...

  $18 / hr (Avg Bid)
  $18 / hr Średnia Oferta:
  42 składanie ofert

  *Metal Band Album Art* I'll attach some basic AI jumping off points that I made. Concept/ Story: This album isn't a concept album but ...to create worlds. The album ends with the main character building a new world, hoping his kin will somehow find him. General Art Concept: Like in the mock ideas I want to depict The Great Architect (giant hovering hands) around the frozen planet. I was thinking the background could be simple dark space with some stars or distant objects. Details: I want the hands to be semi realistic but also capture the fantasy element/ depict darkness and power. For the planet I want there to be little ruins or detail that could be visible such as the huge volcano. Maybe a cracked ice effect on the planet would look cool too. Looking for an artist...

  $310 (Avg Bid)
  $310 Średnia Oferta:
  45 składanie ofert

  I'm looking for someone skilled in beat creation, specifically for Hip Hop music, to help me in my project. You should be able to capture an energetic vibe in your work. As for the sound, I am particularly interested in emulating the style of Aj Tracey. If you have experience in this genre and can produce vibrant, lively beats, I'd love to hear from you.

  $144 (Avg Bid)
  $144 Średnia Oferta:
  21 składanie ofert

  ...artist to help me with a rendering project. Although the level of detail is unspecified, I need someone who can deliver high-quality work in line with industry standards. I aim to create a standout visual representation for my project. Key requirements include: - 3D Rendering: The ideal candidate should be proficient in creating photo-realistic 3D renders. - Attention to Detail: The ability to capture intricate details and textures in the rendering is crucial. - Creativity: I'm looking for someone who can think out of the box and bring unique ideas to the table. - Time Management: I would appreciate a freelancer who can stick to the agreed timeline, while still delivering top-notch quality work. Experience in 3D modeling and visualization would be an added advantage. If y...

  $108 (Avg Bid)
  $108 Średnia Oferta:
  14 składanie ofert

  I'm seeking an experienced illustrator who can create a watercolour portrait of my late dog. - Style: Watercolour and Illustration; the portrait should capture the essence of my beloved pet in a beautiful and artistic manner. - Theme: The portrait should have a white background. - Experience: I am looking for a professional with a strong portfolio in watercolour illustrations, particularly in animal portraiture. I would love to see your previous works as well. We are limited on budget as we tried everything we could to save our boy ?

  $6 (Avg Bid)
  $6
  23 zgłoszenia

  I'm in need of a talented graphic designer to bring our concept to life. Our logo should reflect nature and sustainability in a detailed and realistic style, suitable for both online and print use. The name of the development is Tree House Va...mountain valley they set high above but wanted to share the area amenities Around it incase it helped. Key requirements: - Proficient in graphic design and logo creation - Experience in designing detailed and realistic logos - Familiarity with nature and sustainability themes - Ability to create a versatile logo suitable for both online and print media. The ideal freelancer should be able to capture the essence of nature and sustainability in a detailed and realistic design, ensuring that it is versatile enough for use across var...

  $75 (Avg Bid)
  Gwarantowany
  $75
  428 zgłoszenia

  I'm looking for a talented copywriter to craft a witty and humorous advertisement that will resonate with young adults. The ad will be used...Responsibilities: - Create engaging and humorous copy that specifically targets young adults - Ensure the tone of the ad is consistently witty and humorous - Tailor the length of the ad to be suitable for social media consumption Ideal Skills & Experience: - Proven experience in copywriting with a focus on engaging and witty content - Familiarity with the nuances of social media copy and how to capture attention quickly - Understanding of the target audience's preferences and interests This project offers a great opportunity for a creative and skilled copywriter to showcase their talent, and to contribute to a fun and successfu...

  $10 (Avg Bid)
  $10 Średnia Oferta:
  24 składanie ofert

  I have recently launched a news website and need a proficient content writer to set it rolling. The main duty will be to craft high-quality, engaging, and informative articles covering three distinct categories: - Technology News - Sports News - Entertainment News Expected Deliverables: - Research and produce three to four 500-word articles daily, with each properly articulated to capture the respective theme. - Each article should be of an informative nature and written in a way that educates and engages the readers. Ideal Skills: - Excellent research and content writing skills - Savvy in technology, sports, and entertainment news - Ability to write with clarity and precision in an informative style. Experience: Freelancers with proven experience in writing for news w...

  $3 / hr (Avg Bid)
  $3 / hr Średnia Oferta:
  47 składanie ofert

  I am seeking a digital creator to develop a video for an online casino advertisement. Key Elements: - The video should incorporate engaging visuals of various casino games to capture the audience's attention. - The background music should be lively and exciting to maintain interest throughout the video. - The usage of a green screen is preferred for potential future modifications or the addition of other visuals. The Video: - The desired duration of the video is between 30-60 seconds. Primary Goal: - The primary aim of the video is to boost sign-ups and registrations for the online casino platform. Ideal Skills and Experience: - Proven experience in creating engaging and high-quality video content, particularly in the online gambling or gaming industry is highly value...

  $379 (Avg Bid)
  $379 Średnia Oferta:
  42 składanie ofert

  ...video editor to fine-tune our social media videos. The videos need to drive user engagement on our YouTube channel. Key Requirements: - Experience in creating cinematic and storytelling videos is a plus. - Knowledge and understanding in shaping videos specifically for Youtube, considering its unique user habits, algorithms, formats, and trends. - Ability to capture our brand's voice & visual style in the edits. The goal here is to capture the attention of our YouTube audience, telling compelling stories about our brand that keeps viewers coming back for more. Your approach to editing should be centered around crafting a narrative that's engaging and unique in its presentation. We welcome anyone who brings creativity, effective communication skills, and a ...

  $2 / hr (Avg Bid)
  $2 / hr Średnia Oferta:
  11 składanie ofert

  ...of my network. The key outcomes for this endeavor should include: * Monitoring network performance * Troubleshooting network issues * Managing specific network devices, specifically switches and routers Although metrics specifics weren't specified, a capable NMS should be capable of tracking a variety of performance indices. Ideal Skills: * Proficiency in Cisco Packet Tracer and Wireshark Capture * Strong understanding and experience with network management systems * Ability to troubleshoot and manage network devices, specifically switches and routers * Capable of implementing robust monitoring systems to track network performance Having these skills and experiences should equip the right candidate to develop a comprehensive NMS for my needs. SNMP (Simple Network Ma...

  $18 (Avg Bid)
  $18 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  I am looking for a skilled and creative photographer/videographer to capture captivating moments at an upcoming birthday party that will be held in both indoor and outdoor settings. Key Requirements: - You should be experienced in capturing birthday parties, ensuring a perfect balance between group photos and candid ones. - Ability to shoot in various lighting conditions, as the venue will be both indoors and outdoors. - I would like you to focus mainly on group photos and candid moments. Ideal Skills: - Experience in event photography and videography. - Good at capturing moments in a dynamic environment. - Ability to work in different lighting conditions. - Expert in post-production and editing software for both photography and videography.

  min $50 / hr
  Lokalna
  min $50 / hr
  0 składanie ofert

  ...service-based business. The Video Styles: The commercials will encompass a variety of video styles. This includes, but is not limited to, narrative storytelling, testimonial interviews, and dynamic montage. Key Requirements: - Strong Experience: I'm looking for a professional with a strong portfolio and experience in creating multiple styles of commercials. - Attention to Detail: The ability to capture the essence of my service in a compelling and engaging manner is key. - Location: It's important that the videographer is local to Central Florida, as on-site filming will be necessary. If you're a creative videographer with a knack for storytelling and a strong track record of producing engaging commercials, I'd love to hear from you. Please get in touch ...

  $250 - $750
  Lokalna
  $250 - $750
  0 składanie ofert

  ...for promoting our new, top-quality hosebags. These hosebags are specifically designed for caravans and RVs, and what I need is a design that can be suitable for both Facebook and Instagram. Key points to consider: - **Target Audience**: People interested in caravan and RV accessories, outdoor enthusiasts, and travelers. - **Design Style**: The flyer should be modern, sleek and eye-catching to capture the attention of potential buyers. - **Theme**: The primary message of the flyer should revolve around the durability and reliability of our hosebags. The design should convey a strong sense of quality and trustworthiness. - **Adaptability**: The design should be versatile enough to work well on both Facebook and Instagram, considering the differences in layout and audience between ...

  $19 (Avg Bid)
  Gwarantowany
  $19
  163 zgłoszenia
  Capture My Hobby in MP4 Video 5 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  Hello I am looking for a videographer on a budget to help me create a MP4 video capturing and showcasing a trip to the car race track. The ideal applicant will preferably be a student looking to enhance his video portfolio, or a professional videographer wanting to add to his body of work. Specifically, I require: - Shooting the car race rounds on 3/4 different cars for video duration of 20 minutes approx (1 hour total time with changes). - Technical knowledge in creating MP4 format videos, along with video capturing skills. 3 camera setup: 2 in car, 1 main camera outside. - Ability to apply creativity, making the video engaging and appealing for viewers who share the same interest. - Delivery of final 3/5 minute video in 5 business days. Essential Skills: - A good videography portfol...

  $25 - $319
  Lokalna
  $25 - $319
  0 składanie ofert