Capture nxprojekty

Filtruj

Moje ostatnie wyszukiwania
Pokaż:
Budżet
dla
dla
dla
Typ
Umiejętności
Języki
  Stan Projektu
  59,020 capture nx znalezione projekty, cennik w USD
  Project for Piotr S. Zakończone left

  Hi Piotr S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. Aplikacja / edytor do plikow motion capture - import fbxow, selekcja okreslonego czasu i eksportowanie wycietej sewkencji do innego pliku na serwer to tak w duzym skrocie. Okolo miesiac roboty

  $2379 (Avg Bid)
  $2379 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  Konstruktor CAD Zakończone left

  Opis stanowiska * projektowanie elementów dla branży automotive z ...technicznej i projektowej * optymalizacja konstrukcji zgodnie z wymaganiami klientów * współpraca z zespołem projektowym w zakresie wprowadzania zmian w konstrukcji oraz rysunkach technicznych * ocena designu pod względem wykonalności oraz zgodności z obowiązującymi normami * opracowanie konceptów Wymagania * wykształcenie wyższe techniczne * konieczna praktyczna znajomość programu Catia V5 lub Siemens NX w trakcie rekrutacji będzie przeprowadzany test z Catia V5 (moduł GSD) * znajomość rysunku technicznego * odpowiedzialność w stosunku do wykonywanych obowiązków, sumienność i zaangażowanie w pracę * wysoki poziom umiejętności analitycznych * znajomość języka angielskiego lu...

  $16 / hr (Avg Bid)
  $16 / hr Średnia Oferta:
  6 składanie ofert

  Zlecę przygotowanie projektu 3D dla akcesoriów tuningu optycznego - lotki, spoilery, dokładki do progów, dyfuzory. Projekt przygotowany powinien zostać w programach takich jak NX CAD, Catia lub analogicznym, który pozwoli na eksport pliku oraz późniejszą produkcję.

  $406 (Avg Bid)
  $406 Średnia Oferta:
  12 składanie ofert

  Do Państwa zadań będzie należeć: ▪ Wykonywanie prac projektowych w obszarze mechanicznych i/lub elektrycznych zgodnie z wymogami klienta ▪ Rozwój prototypów, konstrukcja wiązek elektrycznych ▪ Aktualizacja i tworzenie dokumentacji technicznej ▪ Tworzenie, rozw...prototypu do produkcji seryjnej Profil kandydata: ▪ Doświadczenie przy konstrukcji wiązek elektrycznych, najlepiej dla BMW ▪ Znajomość zagadnień inżynieryjnych z zakresu motoryzacji, budowy samochodu oraz elektryki ▪ Dobra znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego ▪ Umiejętność analitycznego myślenia i samodzielność w rozwiązywaniu zadań ▪ Mile widziana znajomość programów CATIA V5, Siemens NX lub innego oprogramowania CAD ▪ Gotowość do wyjazdów służbowych, czynne prawo jazdy kat. ...

  $18 / hr (Avg Bid)
  $18 / hr Średnia Oferta:
  5 składanie ofert

  Poszukujemy Konstruktorów/Programistów CATIA i Siemens NX Wymagania:  Kilkuletnie doświadczenie w posługiwaniu się system CATIA i/lub Siemens NX  Gotowość do przebywania i pracy w siedzibach Klientów za granicą  Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym  Znajomość języka angielskiego mile widziana. Oferujemy:  Zatrudnienie w pełnym wymiarze godzinowym  Bardzo konkurencyjne wynagrodzenie poparte atrakcyjnym systemem bonusowym  Pracę wg najlepszych europejskich standardów  Uczestnictwo w ciekawych i pełnych wyzwań projektach.

  $1528 (Avg Bid)
  $1528 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" i 9 grafik typu "1"

  $388 (Avg Bid)
  $388 Średnia Oferta:
  7 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" oraz "2" i 9 grafik typu "1"

  $311 (Avg Bid)
  $311 Średnia Oferta:
  8 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" oraz "2" i 9 grafik typu "1"

  $13 / hr (Avg Bid)
  $13 / hr Średnia Oferta:
  6 składanie ofert
  Robotyk Motoman Zakończone left

  Motoman Dx/Nx 100, spawarka liepolt 8P 10,5. Praca 8 - 10 tyg. Niemcy. Start - koniec września.

  $18 - $152
  $18 - $152
  0 składanie ofert
  Optimized Press 2 Zakończone left

  Witam, poszukuje osoby, ktora zintegruje moja strone na WP z Optimized Press 2 oraz doda 3 podstrony, capture page, thank you page oraz logowanie uzytkownikow. Bedzie tez potrzebna grafika, header oraz product cover. Termin realizacji do uzgodnienia jednak nie dluzej niz 3 tygodnie. pozdrawiam i czekam na oferty. Izabella

  $247 (Avg Bid)
  $247 Średnia Oferta:
  6 składanie ofert

  Witam, potrzbuje forme do podpiecia do stronki WP. Poszczególne pytania/pola do wypelnienia zostana przeze mnie dostarczone. Posiadam przyklad, czego dokladnie oczekujemy. Wymagania formy: - 3 kroki - Dostep do danych z kazdego kroku (data capture), nawet jesli nie zostanie ona wypelniona do konca i zasubmitowana; - Pasujacy do strony design Bardzo prosze o wycene oraz czas realizacji zamowienia.

  $44 (Avg Bid)
  $44 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  Do przetłumaczenia na angielski jest tekst: ---- Rozpoznanie:C65 Nawrotowy guz miedniczki jedynej nerki prawej i moczowodu po TUR-B z powodu rozsianych zmian brodawczakowatych pęcherza moczowego i moczowodu prawego cTam Nx po nefroktomii lewostronnej z powodu raka jasnokomórkowego nerki pT1b prawostronna z częściową resekcją moczowodu (odcinek górny i środkowy). ----

  $13 (Avg Bid)
  $13 Średnia Oferta:
  8 składanie ofert

  Witam serdecznie. Zlecę stworzenie ładnego filmu (screen capture) pokazującego jak działa responsywny szablon na komputerze/tablecie/smartfonie. Film ma być podobny do obecnego: ;list=UUS552oUcohQxI-3m6yfcR7g ale standardem nie odbiegający od innych filmów w kanale : Film do 60 sekund full HD 1080p. Bazujący na stronie (pokazujący jak się zachowuje nasza strona). Szablon ma 4 wyraźne przeskoki w rozdzielczościach 767/959/1199/więcej px. Film ma pokazać m. in. jak wygląda menu tradycyjne i mobilne (najechanie kursorem na menu/mobilne kliknięcie i wywołanie menu). Teksty z obecnego filmu. Bez muzyki.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Poszukuję freelancerów do kilkumiesięcznego projektu na terenie woj. lubelskiego. Potrzebne umiejętności - programowanie obrabiarek (Unigraphic NX18 / Catia v. 5), znajomość AutoCAD, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

  $557 (Avg Bid)
  $557 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  Zlecę spolszczenie tej czcionki - trzeba dorobić ćńą itp Kontakt GG 1146937

  $6 (Avg Bid)
  $6 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Witam, zlecę napisanie skryptu który zapisze na serwerze zawartość diva jako obrazek (najlepiej w .png lub .jpg) W divie mogą znajdować się inne divy po translate3d i innych transfomacjach w CSS3 Skrypt może działać także jak rozszerzenie screen capture od google. Pozdrawiam Marcin

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Witam wszystkich! Poszukuję osoby mające doświadczenie z Linuxem, która pomoże mi skonfigurować program "gnome-web-photo" tak aby współpracował on z PHP na zasadzie: <?php echo exec("gnome-web-photo -t 0 --mode=thumbnail -w 1152 -s 128 "); ?> Z poziomu konsoli wszystko działa idealnie, jednak...echo exec("gnome-web-photo -t 0 --mode=thumbnail -w 1152 -s 128 "); ?> Z poziomu konsoli wszystko działa idealnie, jednak z przez PHP program zwraca jedynie błąd: "Cannot open display" Potrzebuję kogoś kto wie jak rozwiązać ten problem. Sprzęt to serwer dedykowany z OVH z zainstalowanym Ubuntu Desktop - połączenie albo przez FREE-NX albo przez typowego SSH.

  $8 (Avg Bid)
  $8 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  82332 Pomoc z Final Cut Zakończone left

  Dzień Dobry, Szukam osoby, która pomoże mi z Final Cut 7.0 Pracuję pod Maciem z kamerą Sony AVCHD i kiedy daję "Log and transfer" wszystko działa. Jednak kiedy daję "Log and Capture" wtedy jest problem. Po prostu nie łączy mi z kamerą. Szukam osoby, która mi z tym pomoże.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Witam, Zlecę pełną instalację zdalnego pulpitu na VPS z Linux Ubuntu (najlepiej NoMachine NX) oraz dalszą ewentualną pomoc z obsługą.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Hello, our company looking for someone to make a custom script similar to the one used on; I need it to capture customers details and then ask up to 5 contractors if they would like to pay (say &#163;10) for the lead. It would need to be able to charge their card here I suppose. There should be no charge to customers and no charge for contractors for signing up, only if they buy the leads. Hope this makes sense. It also needs to run on php / mysql and be fairly easy to integrate into web design. Quote me if you can do this job and don't ask me please about budget... :-) I like this script with source code and full owned right. When you a have script like this send me please a demo. Regards Kate P.S.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Zlecę napisanie prostej aplikacji do szybkiego wydruku klatek filmowych - stykówek. Idealnie byłoby współpracowac z kimś ze Szczecina, ale oczywiscie wszystkie oferty mile widziane Oczekiwania: 1. Kamera np internetowa, podłączona do komputera, nagrywa krótkie filmi...nagrywa krótkie filmiki - regulacja czasu nagrania i ilości klatek na sekundę 2. Bezpośredni podgląd na ekranie 3. Dostępne opcje: Start (rozpoczyna nowe nagranie)- Kasuj (kasuje ostatnie nagranie) - Drukuj (drukuje klatki z ostatniego nagrania) 3. Drukowanie: na kartce A4 drukowane 12 klatek z filmu (możliwość konfiguracji) 4. Obsługa kamer podłaczanych przez USB (Microsoft WDM Image Capture (win32)) 5. Jak najprostsza obsługa i jak najszybszy wydruk 6. Mile widziana ...

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert
  39766 artykul Zakończone left

  ...resembles a bad high-school play adapted from a beloved masterpiece and very few hold out hope for Gavin and Stacey either. Corden and Jones, however, are not among them. &#8220; Everybody says, Oh it won&#8217; translate &#8220; says Jones . &#8220; But we were given a treatment and straight away James and I said : Gosh it&#8217;s fantastic, isn&#8217;t it ? It seems to capture the essence of the British characters and Americanize them. The writers will find plenty of parallels in an America polarized by red states and blue states. And if past adaptations are any indication, Americans have a knack for translating Britain&#8217;s obsessions with class into compelling narratives about race. Steptoe and Son British show about a white, working-class E...

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert
  39154 Motion Capture Zakończone left

  Poszukuje specjalisty zajmujacego sie motion capture - dostalby ode mnie pliki .FBX z animowanym szkieletem oraz model postaci. Pliki te nalezy obrobic - wycziscic animacje i nalozyc na nia model, wszystko wyeksportowac do pliku FBX (ktory bedzie nastepnie wykorzystany w programie opartym na XNA/DirectX). Szukam osob z doswiadczeniem, mogacych pochwalic sie podobnymi zleceniami.

  min $2
  min $2
  0 składanie ofert

  Zlecimy przygotowanie demonstracji aplikacji internetowej. Powinny być to nagrania video (full motion capture) czynności wykonywanych bezpośrednio w aplikacji. Dodatkowym atutem będzie ścieżka dźwiękowa z głosem lektora (kobieta/mężczyzna). Będą to pojedyncze filmy opisujące poszczególne funkcjonalności. Długość filmów szacujemy od 20s do max 3min. Możemy dostarczyć licencję na oprogramowanie Wondershare Demo Creator. Jednak nie narzucamy programu. Mateirał powinien zostać dostarczony jako plik video (np. avi) oraz prezentacja flash (swf). Proszę o podanie kwoty za 1 film, bądź 1 minutę nagrania lub inne propozycję. Mile widziane doświadczenie lub prezentacja własnych możliwości w krótkim materiale (dowolny temat). Prezentowana tematyka jest dzie...

  $91 (Avg Bid)
  $91 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  30169 Tłumaczenie EXIF Zakończone left

  ...0xA300 => "File source", 0xA301 => "Scene type", 0xA302 => "CFA pattern", 0xA401 => "Custom image processing", 0xA402 => "Exposure mode", 0xA403 => "White balance", 0xA404 => "Digital zoom ratio", 0xA405 => "Focal length in 35 mm film", 0xA406 => "Scene capture type", 0xA407 => "Gain control", 0xA408 => "Contrast", 0xA409 => "Saturation", 0xA40A => "Sharpness", 0xA40B => "Device settings description", 0xA40C => "Subject distance range", 0xA420 => "Unique image ID", 0xAFC0 => "Expand Software", 0x...

  $6 (Avg Bid)
  $6 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Witam, Szukam osoby ze znajomością pisania filtrów DirectShow (.ax). Zadanie będzie polegało na przygotowaniu filtru do obsługi połączeń RTSP w trybie Capture (czyli jako źródło do oprogramowania edycji danych video). Dokumentację formatu RTSP dostarczę zwycięzcy.

  $2 - $204
  $2 - $204
  0 składanie ofert
  6103 Linux i dyski Zakończone left

  ... RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 0000:00:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 0000:00:0c.0 RAID bus controller: Silicon Image, Inc. (formerly CMD Technology Inc) SiI 3512 [SATALink/SATARaid] Serial ATA Controller (rev 01) 0000:00:0d.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11) 0000:00:0d.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11) 0000:00:0e.0 Multimedia audio controller: Quicknet Technologies Inc: Unknown device 0500 0000:00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80) 0000:00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80) 0000:00:10.2 USB Controller: VIA Technologi...

  $34 (Avg Bid)
  $34 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  Video Editing 6 dni left

  I am looking for a skilled video editor to create a promotional video for my company, with a specific duration of 1-3 minutes. I already have access to some existing footage, but I believe a combination of existing and new footage would be best to truly capture my goals. It is important to me that the finished product is professional and engaging, so someone with expertise creating promotional video is necessary.

  $11 / hr (Avg Bid)
  $11 / hr Średnia Oferta:
  25 składanie ofert
  Photography 6 dni left

  I am looking for a photographer who specializes in Portrait Photography to capture 5-10 final edited images for me. The photoshoot will take place in an Outdoor Location, so the ideal candidate should have experience with outdoor lighting and settings. I am looking for someone who can produce high-quality, creative and meaningful images that truly capture the essence of the subject. The ideal candidate should have a good understanding of composition and lighting.

  $15 - $25 / hr
  Lokalna
  $15 - $25 / hr
  0 składanie ofert

  I am seeking a skilled freelancer to create an exceptional resume for an important job application. This resume must reflect my mid-level experience in the Infrastructure & Communications field and must capture the attention of potential employers. Ideally, the resume must demonstrate my qualifications and experience with precision, professionalism and creativity to set me apart from the competition. I am confident that by successfully accomplishing this, I will be well-positioned to secure the perfect role. The successful freelancer should be able to showcase my qualifications in the best possible way and highlight my skills and experience.

  $53 (Avg Bid)
  $53 Średnia Oferta:
  72 składanie ofert

  ...within the application by providing the required authentication credentials, such as API keys or tokens. UI Components: Incorporate the payment gateway's UI components into the provided file. This will involve implementing payment buttons, forms, or modals to collect user payment information seamlessly. Event Handling: Implement event handlers within the React.js application to capture user actions related to the payment process, such as button clicks or form submissions. Data Validation: Ensure that user inputs are properly validated and sanitized to prevent any potential security risks. Validate payment details, such as credit card numbers and billing addresses, according to the required format. Transaction Processing: Interact with the payment gateway's API or S...

  $58 (Avg Bid)
  $58 Średnia Oferta:
  5 składanie ofert
  Trophy icon Animated intro video 2 dni left

  I am looking for a skilled animator to create a 2D animated intro video for a promotional purpose. The video should be less than 15 seconds in length and should be visually appealing to capture the attention of the audience. Skills and experience required: - Proficiency in 2D animation software such as Maya, Blender or Cinema4D. - Creative flair and ability to conceptualize ideas into visually appealing animations. - Understanding of promotional videos and ability to communicate the product/service effectively through animation. - Attention to detail and ability to work to tight deadlines.

  $6 (Avg Bid)
  Gwarantowany
  $6
  15 zgłoszenia

  I am looking for a professional street photographer based in London to capture high-quality 4K landscape shots. The ideal candidate should have experience in outdoor photography and be able to work with natural and low lighting. The project will require shooting in central London during the afternoon and evening. Total of 6 shots needed, 3 day and 3 night. Skills and experience required: - Professional street photographer - Experience in landscape photography - Ability to work with natural and low lighting - Attention to detail and ability to capture stunning shots - Good eye for details - excellent long exposure photography skills - excellent photoshop skills Budget is £250-£350 based o your skill level

  $565 (Avg Bid)
  Lokalna
  $565 Średnia Oferta:
  2 składanie ofert

  I am looking for a talented freelancer to design a logo for my project, Abu Salem Sheikh. Specifically, I need the logo to be designed using a minimalist style. I am hoping to find someone with experience in logo design who can help create something that will capture the essence of what I want. The end product should be visually appealing and easily recognizable. Your help in this project is greatly appreciated, and I am confident that together we can make something amazing.

  $11 / hr (Avg Bid)
  $11 / hr Średnia Oferta:
  11 składanie ofert

  I am looking for a writer to create engaging and exciting storybooks for children aged 4-8 years old. The preferred theme for the books is adventure, and I am open to either standalone stories or a series. Ideal skills and experience for the job include: - Experience in writing children's books - Creativity in developing unique and captivating storylin...standalone stories or a series. Ideal skills and experience for the job include: - Experience in writing children's books - Creativity in developing unique and captivating storylines - Ability to write in a fun and engaging tone for young readers - Knowledge of age-appropriate language and themes The successful candidate will be able to deliver high-quality, well-written stories that will capture the imaginatio...

  $349 (Avg Bid)
  $349 Średnia Oferta:
  50 składanie ofert

  Looking for a bold and colorful t-shirt design for our upcoming dirt track racing event. The design should capture the excitement and energy of the sport. Ideal skills and experience for this job include: - Graphic design - Experience with t-shirt design - Knowledge of dirt track racing - Creativity and ability to capture the essence of the sport The design should be suitable for a short sleeve t-shirt.

  $25 (Avg Bid)
  $25 Średnia Oferta:
  66 składanie ofert

  My business is a new business with a name already chosen and registered. I'm looking for someone to create a logo that will encapsulate the essence of my business. I'm open to suggestions as far as specific colors are concerned, but a minimalist style is preferable for the logo itself. I'm looking forward to working with someone who can come up with an original design that will capture the spirit of my business.

  $208 (Avg Bid)
  $208 Średnia Oferta:
  86 składanie ofert

  I am searching for a talented illustrator to design a team of mercenaries for use on social media graphics. This team should include 4 characters (1 man and 3 women). For the style, I am looking for something between realistic and illustrated/comic, with a shiny rendering (armor). It should be eye-catching and capture the viewer's attention. The women's hair is sandy blonde and shou, straight and shoulder length. Father. Mother, and two daughters. Mandalorian helmet in foreground is closest to what each should look like. Deliverables should include a png version of the illustration that could be used on multiple social media platforms. If you have any questions about the project please do not hesitate to get in touch.

  $100 (Avg Bid)
  Gwarantowany
  $100
  10 zgłoszenia

  I'm looking to have a photoshoot session done in the style of candid outdoor photography, taking place in the evening. I'm looking for a professional photographer who can capture the moment through their lens and provide beautiful, natural-looking images of me and my significant other. I'm looking for photos that show the emotion and happiness behind our relationship. All in all, I'm seeking someone who can create lasting memories with quality outdoor photography. I am getting engaged in Manchester BT at the equinox pond

  $250 - $750
  Lokalna
  $250 - $750
  0 składanie ofert

  Looking for a skilled marketer to help me create a viral marketing campaign that targets Generation Z. The focus will be on creating engaging social media posts that will capture their attention and make them want to share with their peers. The budget for this campaign is more than $1000, and I am open to discussing a higher budget if necessary. Ideal skills and experience: - Proven track record of successful viral marketing campaigns - Expertise in creating social media posts that are engaging and shareable - Familiarity with Generation Z and their social media habits - Experience in influencer marketing would be a plus

  $464 (Avg Bid)
  $464 Średnia Oferta:
  30 składanie ofert

  I am embarking on a personal branding journey and require a unique and visually appealing logo design along with supporting graphic designs. This project aims to create a cohesive visual identity that represents my personal brand and can be used across various platforms and promotional materials. Logo Design: The primary focus of this project is to crea...deliverables, and the level of complexity required. Factors such as revisions and additional design requirements may also be considered during the negotiation process. Note: I am open to collaborating with a talented and creative graphic designer who can bring my personal brand to life through a visually stunning logo and graphic designs. I value originality, attention to detail, and the ability to capture the essence of my perso...

  $53 / hr (Avg Bid)
  $53 / hr Średnia Oferta:
  32 składanie ofert

  ...vision to create a series of videos that will engage and entertain young audiences. This is where your expertise comes in. I am looking for someone who can design original characters and produce visually appealing videos that perfectly complement my songs. Key requirements for this role include: Creativity: I need someone who can think outside the box and come up with fresh, exciting ideas to capture the attention of children. Experience: It would be ideal if you have prior experience in creating animations and videos for children. A portfolio showcasing your previous work would be highly appreciated. Quality: The final videos should be of excellent quality, visually appealing, and professionally executed. Attention to detail is crucial to ensure a polished end product. Collabo...

  $309 (Avg Bid)
  $309 Średnia Oferta:
  37 składanie ofert
  Need a 3d model made 6 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  I am looking for a freelancer who can create a 3D model of a product for me. The model needs to be in STL format and the dimensions should be small, less than 10 cm. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in 3D modeling software such as Blender or Maya - Experience creating 3D models of products - Attention to detail and ability to accurately capture the design of the product - Ability to work efficiently and meet project deadlines If you have the necessary skills and experience, please submit your proposal for this project. Thank you. Photos attached

  $100 (Avg Bid)
  $100 Średnia Oferta:
  89 składanie ofert
  FreePBX Dynamic Routing 6 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  I am looking for a freelancer who can help me with my FreePBX Dynamic Routing project. My current setup is a Single Server. I need a developer who can set up a mySQL database to capture caller inputs in order to enable dynamic routing. I require 2-4 different routing options. The contractor will only be able to access the system through me I don't have remote access. Also, the person will need to walk me through each step of development and implementation. Ideal skills and experience for this job include: - Strong experience with FreePBX and mySQL - Knowledge of dynamic routing - Ability to create customizations and integrations when necessary - Excellent communication skills and ability to work independently

  $434 (Avg Bid)
  $434 Średnia Oferta:
  40 składanie ofert

  ...will suit the needs of my business. Audience: The wbsite should be primarily focused towards the landlords as our main audience, following would be the tenants and the vendors or service providers. The website is expected to be interactive and also a place to communicate with the property management team. The website keeps publicly available data updated automatically and should also try to capture visitor's data for analytics to identify the general interest. Timeline I need the project completed within a month. Ideal Skills and Experience The ideal candidate should have experience in: - Developing bilingual websites - Property management industry knowledge - HTML, CSS, and JavaScript - Responsive design and mobile and tablet optimization The webs...

  $2117 (Avg Bid)
  $2117 Średnia Oferta:
  116 składanie ofert
  My drawing 6 dni left

  I am in need of a realistic portrait drawing that measures 8x10 inches. The ideal candidate for this project should have experience in creating detailed, lifelike portraits using traditional drawing techniques. Skills and Experience: - Proficient in realistic drawing techniques - Ability to capture accurate facial features and expressions - Experience in portrait drawing - Attention to detail - Proficient with traditional drawing materials such as pencils, charcoal, and pastels

  $394 (Avg Bid)
  $394 Średnia Oferta:
  49 składanie ofert

  ...should have experience in creating realistic illustrations for children's books. - Should possess strong drawing skills and be able to create engaging and appealing illustrations that capture the attention of young readers. - Should be able to work with the author to bring the story to life through illustrations that convey the emotions and messages of the book. - Familiarity with the target audience's preferences and interests would be an added advantage. Illustration Style: - The client prefers a realistic illustration style that is colorful and visually appealing. - The illustrations should be able to capture the attention of the target audience and convey the emotions in the story. If you have experience in creating realistic illustrations for children...

  $232 (Avg Bid)
  $232 Średnia Oferta:
  27 składanie ofert

  ...of 4-7 different label and image designs. Mainly I need to create the actual label image in a jpeg and AI files for a label that is 6" long by 2" tall. There is a word document that outlines the content. I have older bottle images that need to be updated with the new label and name information. I like our current label and bottle look and feel, but am open to more eye catching designs that will capture people's attention. I attached one image from another product that has a cool label design. That image is called "Anti-Aging-Bottle_Image". Ideal skills and experience for the job include: - Graphic design experience - Experience with label and packaging design - Ability to incorporate specific design elements into the new design - Attention to de...

  $344 (Avg Bid)
  Pilny
  $344 Średnia Oferta:
  54 składanie ofert
  Analysis with FEMAP NX NASTRAN 6 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  I need an analyst to help me with a linear static analysis using FEMAP NX NASTRAN. I already have the materials I need and I have existing models. The work will involve simulating the models and running finite element analysis. The goal is analyze how a aluminum profile is bending and adapting to a curved part when we apply two force. Is a multiset analysis. This project should take approximately three days. I look forward to working with a qualified professional in the field. IMPORTANT: The model has to be analized with FEMAP 2022 or below version.

  $455 (Avg Bid)
  $455 Średnia Oferta:
  24 składanie ofert

  I am in need of a freelance expert photo and videographer for a small branding project in Lahore. The ideal candidate should have experience in commercial and branding photography and videography. The project requires less than 4...clothing. The candidate should have experience in editing photos and videos in these styles. Ideal skills and experience for the job include: - Experience in commercial and branding photography and videography - Knowledge of traditional and cinematic editing styles - Experience in editing photos and videos with a focus on women's clothing I am looking for a candidate who is detail-oriented and can capture the essence of the brand in their work. The project is time-sensitive, and the candidate should be able to deliver high-quality work within the ...

  $2 - $8 / hr
  Lokalna Ukryte
  $2 - $8 / hr
  2 składanie ofert