Capture nxprojekty

Filtruj

Moje ostatnie wyszukiwania
Pokaż:
Budżet
dla
dla
dla
Typ
Umiejętności
Języki
  Stan Projektu
  55,967 capture nx znalezione projekty, cennik w USD
  Project for Piotr S. Zakończone left

  Hi Piotr S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. Aplikacja / edytor do plikow motion capture - import fbxow, selekcja okreslonego czasu i eksportowanie wycietej sewkencji do innego pliku na serwer to tak w duzym skrocie. Okolo miesiac roboty

  $2422 (Avg Bid)
  $2422 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  Konstruktor CAD Zakończone left

  Opis stanowiska * projektowanie elementów dla branży automotive z ...technicznej i projektowej * optymalizacja konstrukcji zgodnie z wymaganiami klientów * współpraca z zespołem projektowym w zakresie wprowadzania zmian w konstrukcji oraz rysunkach technicznych * ocena designu pod względem wykonalności oraz zgodności z obowiązującymi normami * opracowanie konceptów Wymagania * wykształcenie wyższe techniczne * konieczna praktyczna znajomość programu Catia V5 lub Siemens NX w trakcie rekrutacji będzie przeprowadzany test z Catia V5 (moduł GSD) * znajomość rysunku technicznego * odpowiedzialność w stosunku do wykonywanych obowiązków, sumienność i zaangażowanie w pracę * wysoki poziom umiejętności analitycznych * znajomość języka angielskiego lu...

  $19 / hr (Avg Bid)
  $19 / hr Średnia Oferta:
  6 składanie ofert

  Zlecę przygotowanie projektu 3D dla akcesoriów tuningu optycznego - lotki, spoilery, dokładki do progów, dyfuzory. Projekt przygotowany powinien zostać w programach takich jak NX CAD, Catia lub analogicznym, który pozwoli na eksport pliku oraz późniejszą produkcję.

  $406 (Avg Bid)
  $406 Średnia Oferta:
  12 składanie ofert

  Do Państwa zadań będzie należeć: ▪ Wykonywanie prac projektowych w obszarze mechanicznych i/lub elektrycznych zgodnie z wymogami klienta ▪ Rozwój prototypów, konstrukcja wiązek elektrycznych ▪ Aktualizacja i tworzenie dokumentacji technicznej ▪ Tworzenie, rozw...prototypu do produkcji seryjnej Profil kandydata: ▪ Doświadczenie przy konstrukcji wiązek elektrycznych, najlepiej dla BMW ▪ Znajomość zagadnień inżynieryjnych z zakresu motoryzacji, budowy samochodu oraz elektryki ▪ Dobra znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego ▪ Umiejętność analitycznego myślenia i samodzielność w rozwiązywaniu zadań ▪ Mile widziana znajomość programów CATIA V5, Siemens NX lub innego oprogramowania CAD ▪ Gotowość do wyjazdów służbowych, czynne prawo jazdy kat. ...

  $22 / hr (Avg Bid)
  $22 / hr Średnia Oferta:
  5 składanie ofert

  Poszukujemy Konstruktorów/Programistów CATIA i Siemens NX Wymagania:  Kilkuletnie doświadczenie w posługiwaniu się system CATIA i/lub Siemens NX  Gotowość do przebywania i pracy w siedzibach Klientów za granicą  Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym  Znajomość języka angielskiego mile widziana. Oferujemy:  Zatrudnienie w pełnym wymiarze godzinowym  Bardzo konkurencyjne wynagrodzenie poparte atrakcyjnym systemem bonusowym  Pracę wg najlepszych europejskich standardów  Uczestnictwo w ciekawych i pełnych wyzwań projektach.

  $2042 (Avg Bid)
  $2042 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" i 9 grafik typu "1"

  $519 (Avg Bid)
  $519 Średnia Oferta:
  7 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" oraz "2" i 9 grafik typu "1"

  $416 (Avg Bid)
  $416 Średnia Oferta:
  8 składanie ofert

  Na początek potrzebuje osoby która zaprojektuje mi odwzorowany teren jak w przykładzie poniżej. 18 grafik typu "Capture" oraz "2" i 9 grafik typu "1"

  $17 / hr (Avg Bid)
  $17 / hr Średnia Oferta:
  6 składanie ofert
  Robotyk Motoman Zakończone left

  Motoman Dx/Nx 100, spawarka liepolt 8P 10,5. Praca 8 - 10 tyg. Niemcy. Start - koniec września.

  $25 - $204
  $25 - $204
  0 składanie ofert
  Optimized Press 2 Zakończone left

  Witam, poszukuje osoby, ktora zintegruje moja strone na WP z Optimized Press 2 oraz doda 3 podstrony, capture page, thank you page oraz logowanie uzytkownikow. Bedzie tez potrzebna grafika, header oraz product cover. Termin realizacji do uzgodnienia jednak nie dluzej niz 3 tygodnie. pozdrawiam i czekam na oferty. Izabella

  $331 (Avg Bid)
  $331 Średnia Oferta:
  6 składanie ofert

  Witam, potrzbuje forme do podpiecia do stronki WP. Poszczególne pytania/pola do wypelnienia zostana przeze mnie dostarczone. Posiadam przyklad, czego dokladnie oczekujemy. Wymagania formy: - 3 kroki - Dostep do danych z kazdego kroku (data capture), nawet jesli nie zostanie ona wypelniona do konca i zasubmitowana; - Pasujacy do strony design Bardzo prosze o wycene oraz czas realizacji zamowienia.

  $59 (Avg Bid)
  $59 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  Do przetłumaczenia na angielski jest tekst: ---- Rozpoznanie:C65 Nawrotowy guz miedniczki jedynej nerki prawej i moczowodu po TUR-B z powodu rozsianych zmian brodawczakowatych pęcherza moczowego i moczowodu prawego cTam Nx po nefroktomii lewostronnej z powodu raka jasnokomórkowego nerki pT1b prawostronna z częściową resekcją moczowodu (odcinek górny i środkowy). ----

  $17 (Avg Bid)
  $17 Średnia Oferta:
  8 składanie ofert

  Witam serdecznie. Zlecę stworzenie ładnego filmu (screen capture) pokazującego jak działa responsywny szablon na komputerze/tablecie/smartfonie. Film ma być podobny do obecnego: ;list=UUS552oUcohQxI-3m6yfcR7g ale standardem nie odbiegający od innych filmów w kanale : Film do 60 sekund full HD 1080p. Bazujący na stronie (pokazujący jak się zachowuje nasza strona). Szablon ma 4 wyraźne przeskoki w rozdzielczościach 767/959/1199/więcej px. Film ma pokazać m. in. jak wygląda menu tradycyjne i mobilne (najechanie kursorem na menu/mobilne kliknięcie i wywołanie menu). Teksty z obecnego filmu. Bez muzyki.

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert

  Poszukuję freelancerów do kilkumiesięcznego projektu na terenie woj. lubelskiego. Potrzebne umiejętności - programowanie obrabiarek (Unigraphic NX18 / Catia v. 5), znajomość AutoCAD, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

  $557 (Avg Bid)
  $557 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  Zlecę spolszczenie tej czcionki - trzeba dorobić ćńą itp Kontakt GG 1146937

  $8 (Avg Bid)
  $8 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Witam, zlecę napisanie skryptu który zapisze na serwerze zawartość diva jako obrazek (najlepiej w .png lub .jpg) W divie mogą znajdować się inne divy po translate3d i innych transfomacjach w CSS3 Skrypt może działać także jak rozszerzenie screen capture od google. Pozdrawiam Marcin

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert

  Witam wszystkich! Poszukuję osoby mające doświadczenie z Linuxem, która pomoże mi skonfigurować program "gnome-web-photo" tak aby współpracował on z PHP na zasadzie: <?php echo exec("gnome-web-photo -t 0 --mode=thumbnail -w 1152 -s 128 "); ?> Z poziomu konsoli wszystko działa idealnie, jednak...echo exec("gnome-web-photo -t 0 --mode=thumbnail -w 1152 -s 128 "); ?> Z poziomu konsoli wszystko działa idealnie, jednak z przez PHP program zwraca jedynie błąd: "Cannot open display" Potrzebuję kogoś kto wie jak rozwiązać ten problem. Sprzęt to serwer dedykowany z OVH z zainstalowanym Ubuntu Desktop - połączenie albo przez FREE-NX albo przez typowego SSH.

  $10 (Avg Bid)
  $10 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  82332 Pomoc z Final Cut Zakończone left

  Dzień Dobry, Szukam osoby, która pomoże mi z Final Cut 7.0 Pracuję pod Maciem z kamerą Sony AVCHD i kiedy daję "Log and transfer" wszystko działa. Jednak kiedy daję "Log and Capture" wtedy jest problem. Po prostu nie łączy mi z kamerą. Szukam osoby, która mi z tym pomoże.

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert

  Witam, Zlecę pełną instalację zdalnego pulpitu na VPS z Linux Ubuntu (najlepiej NoMachine NX) oraz dalszą ewentualną pomoc z obsługą.

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert

  Hello, our company looking for someone to make a custom script similar to the one used on; I need it to capture customers details and then ask up to 5 contractors if they would like to pay (say &#163;10) for the lead. It would need to be able to charge their card here I suppose. There should be no charge to customers and no charge for contractors for signing up, only if they buy the leads. Hope this makes sense. It also needs to run on php / mysql and be fairly easy to integrate into web design. Quote me if you can do this job and don't ask me please about budget... :-) I like this script with source code and full owned right. When you a have script like this send me please a demo. Regards Kate P.S.

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert

  Zlecę napisanie prostej aplikacji do szybkiego wydruku klatek filmowych - stykówek. Idealnie byłoby współpracowac z kimś ze Szczecina, ale oczywiscie wszystkie oferty mile widziane Oczekiwania: 1. Kamera np internetowa, podłączona do komputera, nagrywa krótkie filmi...nagrywa krótkie filmiki - regulacja czasu nagrania i ilości klatek na sekundę 2. Bezpośredni podgląd na ekranie 3. Dostępne opcje: Start (rozpoczyna nowe nagranie)- Kasuj (kasuje ostatnie nagranie) - Drukuj (drukuje klatki z ostatniego nagrania) 3. Drukowanie: na kartce A4 drukowane 12 klatek z filmu (możliwość konfiguracji) 4. Obsługa kamer podłaczanych przez USB (Microsoft WDM Image Capture (win32)) 5. Jak najprostsza obsługa i jak najszybszy wydruk 6. Mile widziana ...

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert
  39766 artykul Zakończone left

  ...resembles a bad high-school play adapted from a beloved masterpiece and very few hold out hope for Gavin and Stacey either. Corden and Jones, however, are not among them. &#8220; Everybody says, Oh it won&#8217; translate &#8220; says Jones . &#8220; But we were given a treatment and straight away James and I said : Gosh it&#8217;s fantastic, isn&#8217;t it ? It seems to capture the essence of the British characters and Americanize them. The writers will find plenty of parallels in an America polarized by red states and blue states. And if past adaptations are any indication, Americans have a knack for translating Britain&#8217;s obsessions with class into compelling narratives about race. Steptoe and Son British show about a white, working-class E...

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert
  39154 Motion Capture Zakończone left

  Poszukuje specjalisty zajmujacego sie motion capture - dostalby ode mnie pliki .FBX z animowanym szkieletem oraz model postaci. Pliki te nalezy obrobic - wycziscic animacje i nalozyc na nia model, wszystko wyeksportowac do pliku FBX (ktory bedzie nastepnie wykorzystany w programie opartym na XNA/DirectX). Szukam osob z doswiadczeniem, mogacych pochwalic sie podobnymi zleceniami.

  min $3
  min $3
  0 składanie ofert

  Zlecimy przygotowanie demonstracji aplikacji internetowej. Powinny być to nagrania video (full motion capture) czynności wykonywanych bezpośrednio w aplikacji. Dodatkowym atutem będzie ścieżka dźwiękowa z głosem lektora (kobieta/mężczyzna). Będą to pojedyncze filmy opisujące poszczególne funkcjonalności. Długość filmów szacujemy od 20s do max 3min. Możemy dostarczyć licencję na oprogramowanie Wondershare Demo Creator. Jednak nie narzucamy programu. Mateirał powinien zostać dostarczony jako plik video (np. avi) oraz prezentacja flash (swf). Proszę o podanie kwoty za 1 film, bądź 1 minutę nagrania lub inne propozycję. Mile widziane doświadczenie lub prezentacja własnych możliwości w krótkim materiale (dowolny temat). Prezentowana tematyka jest dzie...

  $122 (Avg Bid)
  $122 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert
  30169 Tłumaczenie EXIF Zakończone left

  ...0xA300 => "File source", 0xA301 => "Scene type", 0xA302 => "CFA pattern", 0xA401 => "Custom image processing", 0xA402 => "Exposure mode", 0xA403 => "White balance", 0xA404 => "Digital zoom ratio", 0xA405 => "Focal length in 35 mm film", 0xA406 => "Scene capture type", 0xA407 => "Gain control", 0xA408 => "Contrast", 0xA409 => "Saturation", 0xA40A => "Sharpness", 0xA40B => "Device settings description", 0xA40C => "Subject distance range", 0xA420 => "Unique image ID", 0xAFC0 => "Expand Software", 0x...

  $8 (Avg Bid)
  $8 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  Witam, Szukam osoby ze znajomością pisania filtrów DirectShow (.ax). Zadanie będzie polegało na przygotowaniu filtru do obsługi połączeń RTSP w trybie Capture (czyli jako źródło do oprogramowania edycji danych video). Dokumentację formatu RTSP dostarczę zwycięzcy.

  $3 - $273
  $3 - $273
  0 składanie ofert
  6103 Linux i dyski Zakończone left

  ... RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 0000:00:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10) 0000:00:0c.0 RAID bus controller: Silicon Image, Inc. (formerly CMD Technology Inc) SiI 3512 [SATALink/SATARaid] Serial ATA Controller (rev 01) 0000:00:0d.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11) 0000:00:0d.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11) 0000:00:0e.0 Multimedia audio controller: Quicknet Technologies Inc: Unknown device 0500 0000:00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80) 0000:00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80) 0000:00:10.2 USB Controller: VIA Technologi...

  $46 (Avg Bid)
  $46 Średnia Oferta:
  1 składanie ofert

  ...box captures the text and displays it on the indicator, which should be done accurately. The second box captures a number text, both counting the changes on the indicator and displays the number captured. The third box does the same as the second box. All boxes when detecting any changes will play a sound. I need the indicator fixed. The code is already created and functioning, but it can't capture the correct text changes and will be overly sensitive to screen changes. I would like the indicator to be a high quality OCR text reader from it's current lackluster state. High quality meaning it doesn't miss any captures, and will always be correct on displaying the correct text. This should be a quick project. If you have already exprienced to handle this proc be...

  $855 (Avg Bid)
  $855 Średnia Oferta:
  49 składanie ofert
  Need a landing page 6 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  Hello team, we are into travel industry, we are giving franchiese to others. we are using the google and facebook ads to drive traffic website. we need a responsive landing page where we can capture the name, mobile number and email address. we just need landing page and a contact us page.

  $12 (Avg Bid)
  $12 Średnia Oferta:
  16 składanie ofert

  I want a wordpress plugin for my existing website that will capture a user's reference number, use it to retrieve data from a rest API, filter out unrequired details and then display in a visually pleasing manner on the site. I have a wireframe design in Adobe XD of how the end result should look, and details of the rest API can be provided. I can also supply an example of a basic working php file demonstrating how to query the API. Some of the data in the design is not available from the API, so you will need to be comfortable with discussing the project via message as I explain which information can/can't be displayed. I have never done a project like this before so if you need more information to be able to quote then please feel free to message me for clarification ...

  $194 (Avg Bid)
  $194 Średnia Oferta:
  58 składanie ofert

  Budget: Not more than $450 This is a simple project where you are required to modify a Graph neural network/Graph deviation network model that is based on () The github model is an anomaly detection model. The steps include: 1. Sensor Embedding: uses embedding vectors to capture the unique characteristics of each variable 2. Graph Structure Learning: learns a graph structure representing dependence relationships between variable 3. Graph Attention-Based Forecasting: forecasts future values of each variable based on a graph attention function over its neighbors 4. Graph Deviation Scoring: identifies deviations between actual and predicted values using threshold calculation Modification on the model: Apply one of the below to set thresholds and select the best

  $480 (Avg Bid)
  $480 Średnia Oferta:
  25 składanie ofert
  HAFIZ WORDPRESS KAJABI 6 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  wordpress; implater A à Z shopify a wordpress incluant la formation pour kajabi CRÉATION plusieurs Pages de vente // Ajout PDF à la boutique de produits déjà existants //intégration calendly pour prise de rendez-vous dans une page de capture // Créer Landing page pour capture courriel avec op in achat 1- guide gratuit 2- mandalas 3- avantages gratitude //Televersement création page vente avec modèle déjà en place// sondage// infolettre et séquence courriel Etc

  $264 (Avg Bid)
  $264 Średnia Oferta:
  56 składanie ofert

  I need a Thumbnail created for my YouTube channel that will capture a viewers attention! The video will be a property tour video. I want it to be clickbait. I would also like some examples of your previous work . Thank You.

  $19 (Avg Bid)
  $19 Średnia Oferta:
  42 składanie ofert

  ...portfolio We are looking for one or two jewelry designers which are able to help designing and creating concepts, custom pieces and know how to work in cad files for 3d printing. Producing prototypes for assigned designs in silver, gold, and bronze, with and without gemstones, that represent the designer’s intent with the very best execution and extremely detail oriented. CAD models should capture hand finished details as these models will be used to create and cast real-life jewelry. The design will be make through close collaboration with us and the customers to review prototypes and refine the concepts as needed. The number one responsibility of this position will be to bring the customer’s dream to life and ensure their satisfaction with their custom piece. F...

  $20 / hr (Avg Bid)
  $20 / hr Średnia Oferta:
  33 składanie ofert

  Hi, I require a new logo design - the logo will be for a business called ' cosweeps ' which is a brand that does giveaway raffles and is in the entrepreneurial niche. No basic Canva logos that I could make myself thanks. I'd like the logo to represent a raf...require a new logo design - the logo will be for a business called ' cosweeps ' which is a brand that does giveaway raffles and is in the entrepreneurial niche. No basic Canva logos that I could make myself thanks. I'd like the logo to represent a raffle ticket and have attached a couple examples but I'm happy to see your professional vision and how you can bring this concept to life and truly capture what the brand is. Maybe incorporating the color : #0054FF , but again - looking for...

  $58 (Avg Bid)
  Gwarantowany Najlepszy Konkurs
  $58
  248 zgłoszenia

  Hello, We need to make a video of someone talking about our service in Saudi accent only. The script will be provided by us, and it will be used for TikTok so have to be shot vertically. Thanks,

  $77 (Avg Bid)
  $77 Średnia Oferta:
  14 składanie ofert

  Phase 1 - Need basic website 7 to 8 pages, with form for capturing information to provide prospects a quote on telecom circuits (Internet access, point-to-point circuits, ethernet, wavelength, 100 Mbps to 400 Gbps bandwidth). Phase 2 - Landing pages tied to Google Adwords and popular keywords to drive traffic to site and landing pages. Call Mark 612.201.6074 for questions. Need to start soon.

  $2011 (Avg Bid)
  $2011 Średnia Oferta:
  101 składanie ofert

  We launch a product so we will need someone to do the active sales. We capture leads, make an event and at the end of this event (1 week) we offer the product for 5 days.

  $5000 - $10000
  $5000 - $10000
  0 składanie ofert

  ...threshold is reached. 4. The data captured in this spreadsheet to be imported into QBO along with bank feed. Actual expense not related to production must be captured under in a separate area under expenses titled YaYa (To distinguish add backs etc and to be able to analyses YaYa ratio to revenue etc eg: staff training, staff facilities, directors earning etc) 5. The spread sheet when done must capture last 24 months of data into QBO 6. The break down has to be detailed to make informed management decisions on service codes that are most profitable, trend analysis to increase lead generation all aimed to maximise GP 7. A financial cockpit as attached must be created using the data for analysis and business optimisation Please note you must have experience of using QBO. I will re...

  $90 (Avg Bid)
  $90 Średnia Oferta:
  9 składanie ofert

  ...annual golf tournament amongst friends. Create an engaging history and account of ten years of a friendly & competitive golf. I will give plenty of background yet would like the writer to interview other competitors (~10 people) and create a narrative that tells the story of The Cup golf tournament, friendship of the players, and comradery from our many destinations. Personal anecdotes should capture many vantage points, the spirit of event, and the bonds of friendship created over the decade on and off the golf course. I would also like to include some statistical content and photos to polish the work. The project will be iterative, the deadline is not as important as quality of content. I would like the tone to be fun (and hope the project is too) as the players in T...

  $325 (Avg Bid)
  $325 Średnia Oferta:
  43 składanie ofert

  I need a creative flowchart/infochart based on a picture for a company in the financial services industry. The text and logo are attached. We would like to use the colors from the logo and envision an idea with a plant with gold leaves to capture the growth framework and SIMPLIFY message. We would like the diagram to be 1920x1080. Here is the content for the document and it is also attached in a WORD document. Thank you. ### PMG-T Framework Protect what you’ve worked hard for. Manage your assets using unique strategies created just for you. Grow your assets. Increase the value of your current assets and continue to add additional income. Transfer your assets. Begin developing plans on how you will ensure your hard-earned wealth will be placed where it will be put to...

  $50 (Avg Bid)
  Gwarantowany
  $50
  15 zgłoszenia
  Build Cooperate Presentation 4 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  Product/Business/Technology Presentation Looking for copywriter to prepare presentation for our cooperate client. Freelancer should able to capture our requirement and expectation. No material will be provided, all information will be provided by call/chat. Freelancer need to come out his/her own idea to place all our expectation in presentation. Pro

  $103 (Avg Bid)
  $103 Średnia Oferta:
  65 składanie ofert

  Hello, We are looking to make a Google Sheet / Forms / Scripts based Attendance System for our employees with the following details: 1. Capture their in-out movements at different locations during the day. 2. Mandatory selfie clicking at all locations 3. Tagging geo-location at the place of filling the form. 4. Calculate the distance travelled during the day. A reference video is attached:

  $156 (Avg Bid)
  $156 Średnia Oferta:
  3 składanie ofert

  On our Drupal website, we need to have a Custom Content Type (Coordinators) and also a custom Format for Exporting in Excel XLSX File. The Custom Content Type (Coordinators) needs to capture details for Coordinators & Sub-Coordinators. Each Coordinator will be able to enter ONLY their details as well as those of the Sub-Coordinators under them, i.e. Each Coordinator can create the Coordinators content ONLY ONCE. For each Coordinator node, it captures One Coordinator and 10 Sub-Coordinators under it. Then we expect to be able to export the details via Excel XLSX format. Sample image of what it will look like is attached. Further clarifications will be made in chat for best bid/budget proposals.

  $186 (Avg Bid)
  $186 Średnia Oferta:
  24 składanie ofert
  Capture Content from Platform 4 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  I am a member of a platform and am going to be in an area without internet connection for some time, I want all videos download from the platform (potentially screen recorded, I am unsure) and all written content also downloaded into organised files (the same as on the platform)

  $10 / hr (Avg Bid)
  $10 / hr Średnia Oferta:
  2 składanie ofert

  Description We are looking to enter the Japanese market and get our brand known among those audiences. We intend to get ourselves included on review websites that are present on the Japanese SERP and work towards getting the affiliates to talk about our brand. - Aggressively capture market share by means of acquiring new audiences and brands. - Collaborate with affiliates to ensure the delivery of objectives. - Ensure that the marketing partners and media agencies are providing good quality and quantity of leads that assist the brand. - Ensure external and internal collaborations to identify new ways to generate an incremental and cost-effective volume of leads.

  $3571 (Avg Bid)
  $3571 Średnia Oferta:
  7 składanie ofert
  SEO and Content Specialist 4 dni left
  ZWERYFIKOWANY

  ... As a project contractor, (the “Contractor”) will equip Client, and specifically its digital marketing team, with essential social media and written blog management to guide homeowners towards reducing home energy usage. Home building energy use accounts for almost 20% of electricity consumption in the US. Contractor will conduct essential search engine optimization (SEO) work to capture a larger market share of the Boston home energy installation market. Contractor will assist in coordinating some written communication (blog and social media) activities and maintain open communications with Client regarding project work. Contractor will ensure Client is kept apprised on all relevant information, including issues related to Contractor’s scope and progress towar...

  $947 (Avg Bid)
  Wyróżniony
  $947 Średnia Oferta:
  47 składanie ofert

  Looking for python developer to detect mouse cursor position from image and video capture by using opencv python

  $132 (Avg Bid)
  $132 Średnia Oferta:
  36 składanie ofert

  convert wireshark capture frame to python code i need python send same packet frame wireshark sent it but with python socket it is all like 5 requests ppp

  $153 (Avg Bid)
  $153 Średnia Oferta:
  23 składanie ofert