Zamknięty

70502 Praktyka redakcyjna. Serwis informacyjny. Płatne

Nowy serwis informacyjny poszukuje na płatne preaktyki młodych studentów z zacięciem do sprawnego pisania, przerabiania krótkich tekstow. Praca polega na zdalnym przeredagowywaniu informacji prasowych z różnych serwisów i wysyłanie ich do redakcji - od kilku do kilkunastu dziennie za ustaloną opłatą za 1 zaakceptowany news.

Wyszukanie i przerobienie jednego newsa to około 10-15 minut pracy - osoby zainteresowane stałą współpracą i dorabianiem po godzinach prosimy o podanie ceny przerobienia 1 informacji prasowej oraz informacji o swoich umiejętnościach redakcyjnych - oferujemy także referencje i branżowy wpis do CV od wydawnictwa. Oferty współpracy można składać w aukcji lub na adres email - biuro@[url removed, login to view]

Przykład tekstu oryginalnego i właściwie przerobionego poniżej:

ORYGINALNY NEWS

Wikipedia zebrała 16 mln USD na działalność w 2011 r.

Internetowa encyklopedia Wikipedia, a dokładnie jej operator Fundacja Wikimedia, zebrała 16 milionów dolarów na swoją działalność w 2011 roku.

Jimmy Wales, twórca Wikipedii, poinformował że pozyskana suma jest najwyższą w historii w tego typu akcji organizowanych przez fundację, a ostatnia trwała krócej od którejkolwiek z wcześniejszych. Rozpoczęła się ona w połowie listopada, kiedy Wales umieścił na stronach encyklopedii osobisty apel z prośbą o wsparcie.

Teraz, w podziękowaniu za przekazane pieniądze, Wales podał że Wikimedia otrzymała ponad pół miliona datków, a do tego doszło prawie 130 tys. datków dla lokalnych fundacji partnerskich z całego świata. Z kolei wartość każdej dotacji wyniosła średnio 22 dolary.

Pozyskane środki zagwarantują, że tworzona przez samych internautów Wikipedia (obecnie piąty serwis na świecie pod względem liczby odwiedzin) nadal będzie pozbawiona reklam.

\"To bardzo ważne, że mogliśmy w ten sposób rozpocząć rok. To znaczy, że udało się nam zebrać cały budżet zaplanowany przez Fundację Wikimedia, abyśmy mogli wspierać Wikipedię i jej siostrzane projekty w czasie, gdy ruszamy w następną dekadę naszej wspólnej pracy\" - napisał Wales.

15 stycznia Wikipedia będzie świętować dziesiątą rocznicę swojego istnienia.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

PORZĄDANA KOPIA Z PRZEREDAGOWANIEM

Wikipedia bogata w 2011 roku!

Ponad 16 mln dolarów na działalność w 2011 [url removed, login to view]ła Internetowa encyklopedia Wikipedia, a precyzując Fundacja Wikimedia.

Twórca Wikipedii - Jimmy Wales, informuje że pozyskana suma jest rekordowo wysoka w dotychczasowej działalności fundacji, a sama zbiórka trwała krócej od jakiejkolwiek z wcześniejszych. Akcja zaczęła się w połowie listopada, kiedy Wales zamieścił na stronie Wikipedii wyrazisty apel z prośbą o wsparcie encyklopedii.

Po udanej zbiórce Wales podsumował zbiórke i podał dokładne dane ile datków udało się zgromadzić - było to bagatela, ponad pół miliona datków, dodatkowo doszło jescze prawie 130 tys. datków dla mniejszych, regionalnych fundacji partnerskich z różnych lokalizacji na świecie. Średnio każdy datekj wyniós 22 dolary!

Uzyskane w ten sposób środki będą gwarancją, że tworzona społeczność Wikipedii, bo jest to w końcu obszar social media, będzie nadal się dynamicznie rowzijać. Warto podkreslić że Wikipedia to już piąty serwis na świecie biorąc pod uwagę liczby odwiedzin i nie jest zaśmiecona reklamami! Po tej akcji finansowej reklam dalej nie będzie!

\"To bardzo ważne, że mogliśmy w ten sposób rozpocząć rok. To znaczy, że udało się nam zebrać cały budżet zaplanowany przez Fundację Wikimedia, abyśmy mogli wspierać Wikipedię i jej siostrzane projekty w czasie, gdy ruszamy w następną dekadę naszej wspólnej pracy\" - pisał Wales.

Już niedługo, bo 15 stycznia Wikipedia będzieobchodzić 10-tą rocznicę.

Umiejętności: Przepisywanie artykułów, Copywriting, Pisanie raportów, Pisanie artykułów popularnonaukowych, Tłumaczenie

Zobacz więcej: social media pro, alno, jimmy t, pro z, zebra, wikipedia w, wikimedia, Wales, uda, social si, social ne, social media p, serwis, rok, R pro, p&w, p & w, ona, o;po[o, jimmy

O pracodawcy:
( 2 ocen ) Poland

Numer ID Projektu: #5643597