Zamknięty

51442 Współredaktorzy do portalu o grach poszukiwani

Jeśli jesteś miłośnikiem gier, zwłaszcza tych na urządzenia przenośne (telefony komórkowe i konsole), a do tego umiesz przyzwoicie pisać (nie wymagam nie wiadomo czego, wystarczy poprawna polszczyzna oraz przyjemny, ciekawy i dobry styl), to jest to ogłoszenie w sam raz dla Ciebie. Jeśli nie spełniasz powyższych warunków (zwłaszcza tego pierwszego), to oszczędź sobie proszę czas (swój i mój) i nie czytaj dalej...

Poniższa treść będzie nieco nieformalna, jako że została przygotowana na fora tematyczne. Postanowiłem ją jednak zawrzeć w całości, bez żadnych zmian, bo ona najlepiej oddaje to, o co mi chodzi.

---

Moi drodzy!

Nareszcie znalazłem czas, by zrealizować jedno ze swoich marzeń, które zapewne jest też marzeniem wielu z Was. Zacząłem tworzyć portal z prawdziwego zdarzenia poświęcony grom na telefony komórkowe i urządzenia przenośne. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było, a i na świecie wielu takich portali nie ma (no dobrze, powiedzmy to wprost, jest ich sporo - co nie oznacza, ze wszystkie są dobre - tym bardziej więc Polska powinna mieć się czym pochwalić w tej branży :D).

Założenia są proste. Będzie to portal tworzony przez fanów i dla fanów. Żadnych reklam, żadnych płatnych treści, żadnej komercji. Robię to dla satysfakcji, nie dla pieniędzy. Jeśli są wśród Was ludzie, którzy do takich spraw mają identyczny stosunek, a dodatkowo potrafią w miarę przyzwoicie pisać - zapraszam do współpracy. Nie zaoferuję za to pieniędzy, gwarantuję za to świetną zabawę, szkolenie warsztatu dziennikarskiego, a dla chętnych także wartościowe referencje (które w przyszłości mogą Wam pomóc zdobyć pracę w branży dziennikarskiej lub związanej z grami).

Jeśli chodzi o zawartość, to nie będzie się ona ograniczała jedynie do newsów, recenzji, itp. - jak w przypadku większości portali zagranicznych. Będą na pewno różnego rodzaju solucje i poradniki (zwłaszcza gry na telefony komórkowe cierpią na wielki niedobór takowych), cheaty i tricki, eseje i felietony (np. dotyczące historii branży czy rozwoju pewnych zjawisk w jej ramach), rankingi, zestawienia, itd. Oczywiście, w portalu znajdzie się też miejsce na forum, jakżeby inaczej (moderatorzy z doświadczeniem i chęciami poszukiwani). Będzie co poczytać, zapewniam. A jeśli jeszcze moje pióro sprzymierzy się z Waszymi, wówczas sukces mamy zagwarantowany!

Co do platform, to właściwie będzie wszystko, co być powinno - zarówno platformy telefoniczne (Java, Symbian, Android, iPhone, Windows Mobile, n-Gage), jak i konsolowe (PSP, DS, GameBoy, NES i inne). Każdy znajdzie tu coś dla siebie - tak do pisania, jak i do czytania.

A zatem - jeśli gry na komórki czy przenośne konsole są bliskie Waszemu sercu, a na dodatek potraficie pisać ciekawie i na przyzwoitym poziomie (czyli m. in. poprawną polszczyzną - to podstawa!), nie wahajcie się ani chwili! :) Razem możemy stworzyć naprawdę coś wspaniałego - trzeba tylko chcieć!

To jest na razie moje pierwsze, nieoficjalne zaproszenie do współpracy. Domena pod portal (nie zdradzę jaka - powiem tylko, że trudno w tej branży o lepszą) już jest, a i szkielet portalu powoli powstaje. Jak szkielet zostanie ukończony i będzie można go już pokazać światu, wówczas ponowię zaproszenie, tym razem takie oficjalne :) Jednak do tego czasu chciałbym już zebrać trochę współpracowników, a jak się da, to także i pierwsze ciekawe teksty - żeby nie pokazywać ludziom \"gołych ścian\". Póki więc oficjalna domena pozostaje uzasadnioną tajemnicą, piszcie do mnie na maila prywatnego (astrajos@[url removed, login to view]) lub firmowego (anturu@[url removed, login to view]). Najlepiej prześlijcie od razu jakąś próbkę tekstu, dowolnego rodzaju i długości, a dowolny temat (temat docelowy, czyli gry na urządzenia przenośne, będzie bardzo mile widziany). Piszcie też, jakie platformy i rodzaje aktywności w portalu by Was najbardziej interesowały. Tak jak wspomniałem, na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza na początku, kiedy \"stołki jeszcze nie są obsadzone\" ;)

Oficjalny start portalu planowany jest na drugą połowę czerwca (najpóźniej pierwszy tydzień lipca). Nie zwlekajcie zatem i piszcie :)

Pozdrawiam,

Andrzej

---

Myślę, że powyższy tekst wyczerpuje już temat tego ogłoszenia. Wszystko, co trzeba, w tym tekście zawarłem. Oczywiście, gdybyście mieli jakieś dalsze pytania - pytajcie, a odpowiem.

---

Jako że pojawiają się przeróżne pytania w sprawie portalu, od razu zawrę tu mały FAQ :)

1) Wszelkie koszty techniczne z utrzymaniem serwera, domeny, portalu, etc. pokrywam ja. Nie będzie żadnych zbiórek, składek, itp.

2) Reklama w portalu będzie możliwa jedynie na zasadzie polecania odwiedzającym niekomercyjnych stron internetowych (np. for dyskusyjnych) w zamian za podobne polecanie naszego portalu tamże; może to mieć formę wymiany linków, banerów lub krótkich tekstów \"sponsorowanych\" (preferowana opcja druga).

3) Każdy zgłaszający się do współpracy przy tworzeniu portalu zobowiązany jest wraz z mailem przesłać informacje o swoim doświadczeniu oraz próbkę tekstu (najlepiej jakąś recenzję gry na urządzenia przenośne) o długości minimum 1000 znaków bez spacji. Powyższe zadecydują o ewentualnym nawiązaniu współpracy, a decyzja zostanie podjęta w przeciągu nie więcej niż 7 dni od otrzymania zgłoszenia.

4) Liczba miejsc nie jest nieograniczona. Chcę stworzyć zespół, który będzie ze sobą zgrabnie współpracował. Nie chcę otrzymać w zamian wielkiej rzeszy indywidualności nie zdolnych do jakiejkolwiek współpracy. Najlepiej by było, aby każdy dział miał swojego redaktora oraz zastępcę redaktora, którzy będą czuwać nad danym działem i poświęcać się głównie rozwojowi tego właśnie działu. Oczywiście, nikt nikogo nie będzie ograniczał i jeśli redaktor działu X zapragnie czasem napisać jakieś teksty do działów Y czy Z, to jego wybór. Czasem zamykanie się tylko na jedną specjalizację nie służy zbytnio rozwojowi człowieka... Możliwe jest, by jedna osoba pełniła jednocześnie funkcje redaktorskie najwyżej w 2 działach.

5) Przedstawiam listę działów. (!!!) oznacza stanowisko już zajęte, zaś (***) oznacza, że do pełnienia danej funkcji mamy już kandydatów, niemniej jednak można próbować szczęścia, bo ostateczna decyzja co do wyboru jeszcze nie zapadła. Litery A i B oznaczają, odpowiednio, redaktora i zastępcę redaktora danego działu.

DZIAŁY TECHNICZNE:

- webmasterski [dla osób znających bardzo dobrze PHP i CSS; mile widziana znajomość Joomli :D): A (!!!), B.

- graficzny [grafika 2D, bitmapowa, mile widziany - dodatkowo - Flash]: A (!!!), B.

- sprzęt (telefony) [najlepiej dla osób z doświadczeniem w serwisie]: A (!!!), B.

- sprzęt (konsole) [najlepiej dla osób z doświadczeniem w serwisie]: A, B.

DZIAŁY TELEFONICZNE:

- Java/J2ME: A (!!!), B (***).

- Symbian: A, B.

- n-Gage: A, B.

- Windows Mobile: A, B.

- iPhone: A (***), B.

- Android: A (***), B.

DZIAŁY KONSOLOWE:

- PSP: A (***), B.

- DS: A, B.

- GameBoy: A, B.

- inne [Sega Game Gear, Atari Lynx, inne): A, B.

6) Dodatkowo, można się ubiegać o stanowisko moderatora na portalowym forum. Zostały 2 z 3 wakatów. Tylko dla osób z doświadczeniem moderatorskim.

7) Premiera portalu odbędzie się w czerwcu 2010 r. - dokładna data nie jest jeszcze ustalona.

8) Osoby zainteresowane poznają adres portalu (oraz techniczne rzecz biorąc jego wstępną wersję) w przeciągu 7 dni od daty publikacji tego ogłoszenia. Do tego czasu prosimy nie zadawać pytań o domenę. Mogę jedynie zdradzić dwie informacje - domena jest bardzo dobra i tożsama z nazwą portalu.

Umiejętności: Przepisywanie artykułów, Copywriting, Pisanie raportów, Pisanie artykułów popularnonaukowych, Tłumaczenie

Zobacz więcej: tu portal, tre pe, sza co, pn 1 form, ni-ka, daty, wi x, o & a, zebra, styl, Spe, sob, sam g, raz, polska, ona, o;po[o, Lynx, iphone polska, flash ani

O pracodawcy:
( 0 ocen ) Sierpc, Poland

Numer ID Projektu: #5625433