Anulowany

57973 skrypty do pracy magisterskiej(Python/C++)

Witam,

Potrzebuję napisania kilku skryptów w python/c++ dla potrzeb funkcjonalności pracy magisterskiej. Praca nie jest ściśle związana z informatyką, jedynie w stopniu pośrednim dlatego napisanie skryptów nie powinno sprawiać problemów komuś kto w stopniu dobrym orientuje się w C++/Python.

Pierwszy ze skryptów ma wykorzystywać program Make Human w celu stworzenia bazy wymiarów modelu 3D- brzmi trudno, ale tak na prawdę większość zadania wykonują już gotowe skrypty napisane w języku Python(zawarte w open sourcowym projekcie jakim jest Make Human) w sposób na tyle przejrzysty iż nawet ja będę w stanie w razie potrzeby podpowiedzieć gdzie co się w nich znajduje.

Trzeba jedynie stworzyć lub edytować jeden z istniejących skryptów tak aby każdorazowo generowane (dla odpowiednich parametrów podawanych automatycznie z zadanym skokiem - tutaj konieczne będzie dodanie jakiejś pętli) przez istniejący już kod dane, zapisywane były do pewnego rodzaju bazy(ew tabeli kilku-wymiarowej której indeksami będą zadane parametry).

Następnie drugi skrypt, który po podaniu danych będzie je w tej bazie(tabeli) wyszukiwać i podawać przy jakich parametrach je osiągnięto. Trzeci skrypt wykorzystując biblioteki Blender API dla Pythona oraz istniejący już skrypt wymiany danych mhx(makehumanexchange napisany w ptyhonie), będzie miał za zadanie automatycznie ładować wygenerowany wcześniej w programie Make Human model do programu Blender.

Reasumując-wszystkie operacje które mają wykonywać skrypty w tej chwili wykonuję ręcznie(i wszystko działa poprawnie), a mają być wykonywane automatycznie.

Opisując krokowo ostateczne pożądane działanie skryptów to:

0. Stworzenie szkieletu bazy danych i skryptu który wykorzystując już istniejące skrypty(.py) będzie je aktywował i zapisywał wyniki ich działania do tego szkieletu bazy. Jedyny wymóg to możliwość zmiany skoku dla parametrów wejściowych skryptów na podstawie których generowane są ów dane.

1. Wczytanie kilku(pewnie około 8 - kwestia do ustalenia) danych liczbowych z pliku txt.

2. Wyszukanie tych danych we wcześniej stworzonej bazie i odczytanie parametrów dla jakich te dane osiągnięto

3. Ponowne podanie parametrów do jednego ze skryptów programu MH generującego model, aktywacja skryptu generującego plik wymiany .mhx przechowujący model, który następnie przez kolejny skrypt wczytywany zostaje do programu Blender. WSZYSTKIE TE SKRYPTY JUŻ ISTNIEJĄ I DZIAŁAJĄ, KWESTIĄ JEST ICH AUTOMATYCZNA AKTYWACJA W ZADANEJ KOLEJNOŚCI.

Czyli według mnie potrzebuję 3 skryptów(wykonywalnych typu exe) albo jednego łączącego je wszystkie, ew. prostej aplikacji, która zautomatyzuje wszystkie kroki wymagane do wykonania od momentu odczytania danych liczbowych, przez wygenerowanie modelu do chwili wczytania modelu do przestrzeni programu Blender.

Dodam, że wszystkie ww. istniejące już skrypty, biblioteki i programy są w pełni opisane(pełna dokumentacja) darmowo dostępne i co najważniejsze open sourcowe więc można je dowolnie przetwarzać na licencji GNU. Zadanie nie wymaga więc żadnych nakładów finansowych ze strony wykonawcy.

Chętnie przedyskutuję każdą propozycję, możliwe są również zmiany założeń projektu jeśli podane przez wykonawce rozwiązania będą spełniały ww. wymagania.

Umiejętności: CSS, Projekty graficzne, HTML, PHP, Projektowanie stron www

Zobacz więcej: ww design, ww 3d model, ni-ka, make a human model, make a 3d human, komu, graphic design blender, blender human 3d model, b&b 3d model, 3d model py, 3d model human, 3d model e, 3d model blender, 3d graphic design program, p 3d, d python, blender 3d model, zana, Spe, si c

O pracodawcy:
( 1 ocena ) Poland

Numer ID Projektu: #5631643