Ukończone

114666 Zlecę przerzucenie modułów do wersji Joomla 2.5

Agencja interaktywna z siedzibą w Krakowie zleci programiście ze znajomością CSS Joomla:

-wykonanie modułu do wyświetlenia zdjęć z kamer na Joomla 2.5. (branża ogrodnicza)

-zrobienie komponentu do wyświetlenia wykresów z komputera klimatycznego

(obecnie Joomla 1.5 docelowo dla Joomla 2.5)

Szczegóły:

[url removed, login to view] modułu do wyświetlenia zdjęć z kamer na Joomla 2.5. (branża ogrodnicza)

Na temat funkcjonalności tego modułu może się dowiedzieć analizując rzeczy znajdujące się pod adresem [url removed, login to view]

Zdjęcie jest co jakiś czas wrzucane przez skrypt na serwer, gdzie postawiona jest dotychczasowa strona. Link do zdjęcia to zawsze [url removed, login to view]

Na starej wersji Joomli, zdjęcie nie odświeża się samo (AJAX) a jedynie pobiera się synchronicznie wraz z renderowaniem strony. Podobnie sprawa się miała z dostarczaniem danych z komputera klimatycznego pod wykresy. Jest pewne opóźnienie pomiędzy czasem, w którym renderujemy stronę, a czasem na zdjęciu. Przykładowo, gdy renderujemy stronę o 19:40, dostajemy zdjęcie z godziną 18:24. O 19:42 zdjęcie ma 18:39. Przypuszczamy, że admini z gospodarstwa ogrodniczego Mularski mają skrypt który uploaduje na FTP ze stroną najbardziej aktualne zdjęcie co jakiś interwał czasowy. Te dane pobierane są właśnie z kamery z gospodarstwa Pana Mularskiego.

[url removed, login to view] komponentu do wyświetlenia wykresów z komputera klimatycznego

Zasada działania tego komponentu jest następująca:

1. Admini z gospodarstwa ogrodniczego napisali skrypt, który wpinał się w ich system zbierania danych i co ustalony interwał czasowy wysyłał pliki w formacie CSV na FTP. Serwer ten był dostarczony przez informatyków, którzy wdrożyli te komponenty na starej wersji Joomli, było to osobne konto na FTP, na którym leżała strona do katalogu :

/komp_klimatyczny/dane

[url removed, login to view]ładowy format danych można znaleźć w katalogu/komp_klimatyczny/archiwum. Dane doślemy jak już rozpoczniemy współpracę.

3. Po stronie FTP przygotowany był skrypt PHP który był dodany do zadań Cron na serwerze, wykonywał się on częściej niż przychodziły update'y z nowymi CSV. Skrypt ten miał za zadanie odczytywać dane z pliku, w razie powodzenia:

a) wpisać dane do przygotowanej tabeli w bazie danych

b) przenieść plik CSV do /komp_klimatyczny/archiwum

a w razie niepowodzenia przenieść plik do /komp_klimatyczny/bledne. Często zdarzało się, że przychodzący plik był z jakiegoś powodu niepełny / zawierał złe dane, ale dane te po prostu odrzucano.

4. Ten sam skrypt po wsadzeniu danych do bazy odczytywał je i używając biblioteki pChart renderował plik PNG do folderu /komp_klimatyczny/wykresy. Nazwy pliku był przygotowane w oparciu o miasto i datę (ważne). Jako, że dane przychodziły na bieżąco używana była baza danych do agregowania tych danych, a pliki wykresów były przez Crona aktualizowane za każdym razem gdy pojawiły się nowsze dane.

5. Użytkownik wchodząc na portal mógł nawigować sobie po mieście i historii (kilka dni wstecz). Nawigacja oparta była od tego czy dany PNG z wykresem na dany dzień istniał.

Pobierane zdjęcia na serwer powinny być przechowywane przez okres 14 dni, a następnie nadpisywane lub automatycznie kasowane.

Osoby zainteresowane wykonaniem tych zleceń, prosimy o kontakt na biuro(at)[url removed, login to view] oraz przesłanie wyceny.

W ramach współpracy, przewidziane są jeszcze inne, drobne prace na skrypcie Joomla. Serwis informacyjny, do którego należy wdrożyć te moduły jest już prawie gotowy, brakuje tylko kilku funkcjonalności. Należy m.in. przerzucić kilkanaście plików ze starej wersji Joomli 1.5 na nową wersję Joomla 2.5.

Wymagamy dużej znajomości CSS Joomla 2.5.

Bardzo prosimy wysyłać zgłoszenia na maila biuro(at)[url removed, login to view]

Umiejętności: CSS, Projekty graficzne, HTML, PHP, Projektowanie stron www

Zobacz więcej: cron design, strona in, modu, le do na, css joomla, csv joomla php, sam system, ajax system joomla, cron ftp, joomla na update, joomla csv, joomla css png, dat csv, csv php ajax, csv joomla, cron ajax, ajax csv php, cron joomla, joomla cron, joomla modu

O pracodawcy:
( 0 ocen ) Poland

Numer ID Projektu: #5686513

Przyznany użytkownikowi:

severzl

A proposal has not yet been provided

zł500 PLN w ciągu 4 dni
(10 ocen)
3.2