Ukończone

46308 Delphi5, OpenGL-wizualizacja dobowego ruchu Ziemi

Zlecenie to projekt wykonany w OpenGL, Delphi5 przedstawiający wizualizacje dobowego ruchu obrotowego Ziemi.

Szczegóły :

Kula ma być pokryta tą oto teksturą :

[url removed, login to view]

(nie wiem, czy nie za duża... w każdym razie wykonujący zlecenie musi to ocenić i w razie czego zdecydować o jej zmniejszeniu) i dodatkowo południkami (0,15,30...) oraz równoleżnikami (0,15,30,45,60,75)

Na kulę oczywiście będzie padać światło. Każdy chyba wie o co chodzi :)

Na projekcie mają być dostępne następujące SpinEdity :

- kąt między światłem, a południkiem zerowym, symulujący gryniczowski kąt godzinny. Słowem zmiana tego parametru to symulacja dobowego ruchu Ziemi dookoła swojej osi. To ma się zmieniać w zakresie od 0 do 360 stopni. Gdy jest 0, światło ma oświetlać południk zerowy, gdy 180 to będzie oświetlał 180 czyli linie zmiany daty. itd. Ruch dobowy Ziemi, to chyba jasne.

- kąt deklinacji, nachylenia osi Ziemi do światła. To ma się zmieniać od -23 do 23 stopni. Gdy zero, to oświetla równik, gdy 23 to 23 równoleżnik, czyli zwrotnik Raka. Ten kąt to rzecz jasna symulacja pór roku. Ale uwaga : oś Ziemi ma być stała i pozostawać w pionie. Zmieniać ma się kąt oświetlenia światła (Słońca), czyli gdy +23 to będzie padać z góry, a gdy -23 to z dołu.

Następna dwa spinedity to już opis pozycji obserwatora. Jeden w zakresie od 0 do 360 to widok dookoła tego obiektu, a drugi w zakresie od -90 do 90 to góra, dół

Ideałem by było, aby pozycje obserwatora można było zmieniać myszą, na zasadzie złapania i przesunięcia obiektu. Tak jak Google Earth.

Nie wiem tylko z jakim nakładem pracy to się wiąże, czyli ile więcej będzie kosztować ;)

W ofertach proszę więc podać koszty tej dodatkowej opcji. Pozycja obserwatora ma być zmieniana tylko dwóch stopniach swobody. Dookoła oraz góra, dół.

Ostatni spinedit to przybliżenie.

Spinedity w głównej formie (Form1) zaś cały silnik OpenGL w innej.

Projekt ma na celu przybliżenie mi tematu 3D OpenGL w Delphi5. Liczę na jego przejrzystość bo mam zamiar go dalej rozbudowywać, ale przede wszystkim tego się nauczyć (o to głównie tutaj chodzi). Komentarze do procedur mile widziane.

Umiejętności: Android, iPad, iPhone, Mobile App Development

Zobacz więcej: textura, opengl *, daty, google earth co, earth 3d, wizualizacje, wizualizacja 3d, roku, oto, nik, kul, dzy, google earth opengl, wiat, delphi5

O pracodawcy:
( 0 ocen ) Poland

Numer ID Projektu: #5620541

Przyznany użytkownikowi:

itmediazl95g

A proposal has not yet been provided

zł400 PLN w ciągu 0 dni
(0 ocen)
0.0