Zamknięty

PHP Developer on full time - Aligato

PHP Developer on full time

Nasz produkt

[url removed, login to view] – Aukcje | Ogłoszenia | Oferty pracy

Opis Stanowiska

• Programowanie aplikacji internetowych w PHP

• Udział w pracach projektowych i analitycznych.

• Analiza wymagań i szacowanie pracochłonności

Wymagania:

• 4-letnie doświadczenie w programowaniu w PHP.

• Znajomość relacyjnych baz danych (MySQL).

• Umiejętność tworzenia i aktualizowania dokumentacji technicznej oraz projektowej.

• Podstawowa znajomość technologii frontend’owych (HTML5, jQuery, Bootstrap, AngularJS).

• Znajomość systemów kontroli wersji (GIT).

Mile widziane:

• Doświadczenie w integracji systemów przez API (REST).

• Znajomość podstawowych wzorców projektowych.

• Kreatywność w obszarze technologii oraz zaangażowanie.

• Umiejętność pisania aplikacji mobilnych

Czas pracy

• Praca w pełnym wymiarze / 160 godzin miesięcznie

Informacje dodatkowe

• Prosimy aby oferty składały tylko pojedyńcze osoby, a nie grupy osób.

• W składanej ofercie należy podać stawkę za pełny miesiąc pracy tj. 160 godzin / 30 dni

• Możliwość pracy w innych wymiarach czasu, w ofercie należy podać swoją dyspozycyjność.

• Mile widziane osoby z Polski

Umiejętności: Angular.js, MySQL, PHP, RESTful, Architektura oprogramowania

Zobacz więcej: part time web developer php jobs work from home, part time project based web developer php, full time freelance php developer, php, mysql, software architecture, angular.js, restful, part time senior php developer, php part time developer sydney, part time job php developer, full time freelance php developer job, zend framework php part time developer, php full time developer, indian php full time developer, time system php, ebay time extract php, website developer php mysql asp lagos, part time developer, time comparison php

O pracodawcy:
( 2 ocen ) Brzozowiec, Poland

Numer ID Projektu: #13596209

18 freelancerów złożyło ofertę na kwotę $1259 do tego projektu

phpMaestro

Cześć, Pozdrowienia z phpMaestro !! Dokonaliśmy przeglądu Twoich wymagań dotyczących projektu wraz z udostępnionym przez Ciebie odnośnikiem i uznaliśmy, że musimy zaprojektować i rozwinąć witrynę internetową opar Więcej

$1855 USD w ciągu 30 dni
(367 Oceny)
10.0
sapotacorp

Hello aligatopl!. Im a full stack developer, i can help you do this task fast. i have already charged a reasonable price. Please hire me!Thank you!

$1382 USD w ciągu 30 dni
(541 Oceny)
8.0
seekdeveloper

Hi, I have read your post and understood your requirement. Looking for the freelancer to work on your next project? Or just need some issues/bugs/fixes ASAP? I have 8+ years of experience and I'm here for you! My Więcej

$1546 USD w ciągu 15 dni
(107 Oceny)
8.6
EliteSolution8

Hello, How are you today? I am interested in working on your project and I am fully capable of giving you high quality product that will help you grow your business. I'd like to discuss about the project more det Więcej

$1250 USD w ciągu 20 dni
(27 Oceny)
7.8
BlueBoxWeb

We are a USA Based Digital Agency. If you're interested in top quality work and communication please read on! You can feel free to check out my portfolio available either on my website or through my freelancer profile. Więcej

$1200 USD w ciągu 7 dni
(24 Oceny)
7.2
avinashjain09

Hello, I have read your requirements, please provide more details about the work, I have all the required skills. Please provide some sample or reference site. Can we have more discussion. I have 5 years of exp Więcej

$1500 USD w ciągu 30 dni
(121 Oceny)
6.6
prprojectsl

Bid Summmary Dear Employer, I have read and understood your concept regarding this system. I have planned to develop this project with agile model of application development. Well I require full of your support an Więcej

$1333 USD w ciągu 30 dni
(49 Oceny)
6.4
tjthouhid2

A proposal has not yet been provided

$1000 USD w ciągu 10 dni
(42 Oceny)
5.8
sypsoo

Hello client. I am talent web developer. I have rich experience with web development. I can help you. I am good in angular js. I am good in wordpress,laravel, codeigniter,shopify. I have developed many affiliate Więcej

(31 Oceny)
5.6
nileshbakotiya

Bid Summmary Hi I have gone through the details of your project and we find it well within our capabilities.

(47 Oceny)
5.3
ruchikatrivedi85

Hello , I have read your job application and here I would like to say that I will surely help you to design and develop website as per your requirement. As I have more than 6 years of experience in web designing/dev Więcej

$1100 USD w ciągu 20 dni
(10 Oceny)
4.6
BeautiCG

Hi,dear. I am a senior software developer. I have just checked your project report, I am able to perform this task with my developer team. I am looking forward to your proposal...

$1250 USD w ciągu 4 dni
(19 Oceny)
4.8
makrazhamza

Hello sir! I've just seen your job offer and because of my skills in web design/development I'm pretty sure that I'm able to make it done with the best quality and price! However, I will require more information about Więcej

$750 USD w ciągu 30 dni
(14 Oceny)
4.4
VirtualBrainInc

Hello, Thank you for posting a project here on www.freelancer.com. I have briefly checked the description, and I can deliver as per the requirements however I need us to discuss for more clarity on the details, deadlin Więcej

$800 USD w ciągu 20 dni
(4 Oceny)
3.6
KSVWebster

SALUTATIONS How are you? I hope you are doing well and the season is going great for you and your business. I and my team have gone through your requirements for this project. And one thing I can assure you that t Więcej

(5 Oceny)
2.9
JonnaNueros121

We are experienced and Professional Team of Developer. They are highly qualified and certified and they are Expert in the field of web development PHP, Mysql, Jquery, AJAX, Javascript, MVC Codeigniter, Yii, Wordpress, Więcej

(3 Oceny)
2.6
gunadev1

i have gone through your requirement we done similar kind of job before looking forward your earliest Reply on this for a project discussion Awaiting for your earliest reply

(0 Oceny)
0.0
$1444 USD w ciągu 30 dni
(0 Oceny)
0.0